Menu

Menu

Rola prawnika w trakcie negocjacji na rynku nieruchomości

Czy wiedziałeś o tym, że transakcje dotyczące nieruchomości niosą za sobą konieczność prowadzenia licznych negocjacji? Liczba osób zaangażowanych w proces kupna i sprzedaży może być bowiem istotna. Niedoświadczonemu inwestorowi takie sytuacje mogą sprawiać spory problem. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj zatem współpraca z kompetentnym prawnikiem od nieruchomości.

prawnik od nieruchomości

Negocjacyjne wsparcie prawne – skuteczny zakup nieruchomości

Negocjacje na rynku nieruchomości dotyczą najczęściej warunków zakupu lokalu, działki lub innej nieruchomości. Jednak może się zdarzyć też taka sytuacja, w której przedmiotem negocjacji będą warunki współpracy dla prowadzenia wspólnej inwestycji. Nowym przedsięwzięciom bardzo często towarzyszy entuzjazm i chęć szybkiego wzbogacenia się – jest to jednak wysoce ryzykowne. Bez analizy i naniesienia własnych poprawek, podpisanie umowy przygotowanej przez kontrahenta może wiązać się z brakiem możliwości uzyskania wysokiego zwrotu z inwestycji.

W teorii podpisanie umowy nie powinno wiązać się z ryzykiem, jednak praktyka pokazuje, że bez wcześniejszego upewnienia się, czy wszystko zostało przygotowane zgodnie z prawem, inwestor może sporo stracić. Każdy człowiek jest inny, dlatego też działania niezgodne z prawem ze strony innych inwestorów, deweloperów, czy samych nabywców, mogą dotyczyć również Ciebie. Zatem, w przypadku transakcji na rynku nieruchomości warto, abyś korzystał ze wsparcia prawnego.

Prawnik od nieruchomości może skutecznie zabezpieczyć Twoje interesy. Jest to doświadczona i przede wszystkim kompetentna osoba do tego, by prowadzić skuteczne negocjacje na rynku nieruchomości. Specjalista dysponuje szeroką i przede wszystkim aktualną wiedzą z zakresu prawa nieruchomości, dlatego też wie, jak dostarczyć Ci należyte wsparcie.

Oprócz warunków zakupu lokalu, negocjacje na rynku nieruchomości mogą obejmować również: warunki najmu lokalu użytkowego, warunki sprzedaży, czy też inne warunki, np. rezygnacji z transakcji zakupu, czy sprzedaży nieruchomości. Bez względu na rodzaj, w kwestii każdej z negocjacji, może być konieczne również przeprowadzenie szczegółowej analizy stanu prawnego nieruchomości, czyli audyt.

Przebieg negocjacji na rynku nieruchomości – w czym jeszcze może pomóc Ci prawnik?

Negocjacje nie są proste, dlatego trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Dobry prawnik od nieruchomości odpowiednio wcześniej przygotowuje stanowisko i konkretne argumenty, które pozwolą ustalić szczegóły danej transakcji. W tym celu ustala on również cele, zagrożenia oraz działania i propozycje, które druga strona będzie mogła zaakceptować – lub nie.

Dla powodzenia negocjacji niezbędna jest również strategia. Strategia negocjacyjna w wykonaniu prawnika od nieruchomości może korzystnie wpłynąć na wynik negocjacji. Profesjonalista może wzmocnić pozycję przedsiębiorcy, który będzie lepiej prezentować się w oczach partnerów biznesowych. Bardzo ważne w kwestii negocjacji, są również ustalenia końcowe. Aby uniknąć wszelkich wątpliwości interpretacyjnych w przyszłości, dobry prawnik proponuje szczegółowe warunki umów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.