Menu
Menu

Przenośnik powietrzno-mechaniczny – innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu

Przemysł wciąż poszukuje innowacji, które umożliwią bardziej efektywną, szybszą i bezpieczniejszą pracę. Przenośniki powietrzno-mechaniczne odpowiadają na te wyzwania, usprawniają procesy produkcyjne oraz zmniejszają ryzyko zanieczyszczenia surowców. W jaki sposób wykorzystanie przenośników wpływa na pracę wielu sektorów przemysłu?

Przenośnik powietrzno-mechaniczny

Przenośnik powietrzno-mechaniczny – co to jest i jak działa?

Przenośniki powietrzno-mechaniczne marki Floveyor, dostępne w ofercie firmy Trade Mysak, gwarantują szybki i higieniczny transport różnych materiałów sypkich, jak ziarna, przyprawy, proszki czy granulaty. Maszyny przenoszą surowce dzięki stalowej linie z przytwierdzonymi do niej talerzykami, które poruszają się wewnątrz systemu rur z dużą prędkością. Zamknięty obieg eliminuje problem zanieczyszczenia produktów i zapewnia ich bezpieczeństwo podczas transportu.

Najważniejszym elementem przenośników powietrzno-mechanicznych jest silnik, który napędza tzw. talerzyki znajdujące się wewnątrz zamkniętej rury. Na skutek ruchu talerzyków, przymocowanych do stalowej liny, powstaje siła odśrodkowa. Dzięki temu produkty sypkie mogą być efektywnie i szybko transportowane w systemie, w dodatku ograniczone jest ryzyko ich uszkodzenia.

Zalety przenośników powietrzno-mechanicznych

  • Wysoka wydajność i szybkość transportu

Przenośniki powietrzno-mechaniczne Floveyor mogą transportować duże ilości sypkich surowców z prędkością osiągającą nawet 6,8 metrów na sekundę. Wpływa to na maksymalizację wydajności pracy całych instalacji oraz zwiększa ilość produkowanych wyrobów.

  • Transport różnorodnych materiałów

Przenośnik powietrzno-mechaniczny sprawdzi się do transportu materiałów o zróżnicowanej gramaturze i konsystencji. Maszyna pozwala przemieszczać bardzo drobne proszki, granulaty, a także produkty o większej frakcji, np. ziarnistą kawę bądź żwir. Z tego względu przenośnik można wykorzystać m.in. w branży spożywczej, chemicznej oraz budowlanej.

  • Możliwość dostosowania do różnych instalacji

Dopasowanie nowych urządzeń i maszyn przemysłowych do już istniejących linii produkcyjnych może sprawiać wiele problemów. Warto wybierać sprzęty, które można odpowiednio konfigurować i dostosować do wymagań danej branży. Właśnie z takiego typu wyzwaniami radzą sobie przenośniki powietrzno-mechaniczne Floveyor – ich konstrukcja pozwala na integrację z wykorzystywanymi dotychczas instalacjami oraz zapewnia płynną pracę systemów.

  • Bezpyłowy transport

Hermetycznie zamknięty system wykorzystany w przenośnikach Floveyor sprawia, że podczas transportu surowców nie dochodzi do ich rozpylania w hali produkcyjnej. Pracownicy nie są więc narażeni na ciągłe wdychanie kurzu, a inne systemy mogą działać wydajnie, bez konieczności częstej wymiany filtrów powietrza czy dodatkowego oczyszczania maszyn z pyłów.

  • Bezpieczne przenoszenie surowców

Wszystkie sypkie produkty, jak proszki, granulaty czy zioła, transportowane są wewnątrz zamkniętego systemu rur w delikatny sposób. Powietrze znajdujące się między talerzykami przenośnika amortyzuje sypkie materiały, ponadto ograniczony jest kontakt surowców z wewnętrznymi ścianami rur podczas ich przenoszenia. Dzięki temu ryzyko mechanicznego uszkodzenia surowców jest minimalne.

Zastosowanie przenośników powietrzno-mechanicznych w przemyśle

Sposób działania i możliwości przenośników powietrzno-mechanicznych od Trade Mysak sprawiają, że maszyny te są wykorzystywane w wielu branżach. W przemyśle chemicznym stosuje się je do przemieszczania chemikaliów, które muszą zachować czystość. Branża spożywcza korzysta z przenośników powietrzno-mechanicznych Floveyor podczas transportu sypkich produktów, m.in. cukru, mąki, soli, przypraw czy kaw. Z kolei w przemyśle budowlanym przenośniki używane są do szybkiego i bezwysiłkowego przemieszczania cementu, wapna, piasku oraz żwiru. Zamknięty system pozwala wykorzystać maszyny także w przemyśle farmaceutycznym, gdzie należy zachować wysoką higienę podczas transportu składników leków.

Podsumowanie

Przenośniki powietrzno-mechaniczne od Trade Mysak to innowacyjne rozwiązanie, które odpowiada na współczesne wyzwania przemysłu. Ich wykorzystanie w instalacjach przemysłowych pozwala zwiększyć wydajność pracy, wpływa na oszczędność czasu i kosztów, a także poprawia bezpieczeństwo oraz higienę pracy. Sypkie materiały mogą być transportowane w delikatny sposób, co zapobiega ich uszkodzeniu. Maszyny marki Floveyor można odpowiednio skonfigurować, by jak najlepiej dopasować je do istniejących linii produkcyjnych oraz wymagań obowiązujących np. w branży spożywczej czy chemicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.