Menu

Menu

Powiat malborski – Powiat na piątkę

Powiat malborski, nazywany Spichlerzem Północy, obejmuje obszar malowniczych Żuław Wiślanych, które słyną z terenów rolniczych o wysokiej jakości gleb. Obok rolnictwa rozwija się lokalny biznes wspierany przez sprzyjające przedsiębiorczości otoczenie oraz przychylnie nastawiony do współpracy z inwestorami sektor publiczny.

Powiat malborski

W 2017 roku powiat malborski zajął 5. miejsce w Rankingu zamożności samorządów. W 2019 roku uplasował się na 5. miejscu w ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów. Obecnie samorząd realizuje dwie inwestycje mające w znacznym stopniu podnieść jakość sportowej infrastruktury szkolnej. Pierwsza z nich to budowa w pełni wyposażonego zaplecza sanitarno-socjalnego przy hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich w Malborku. Druga dotyczy kompleksowej modernizacji basenu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku o wartości 6,7 mln zł. Prace są          w całości finansowana ze środków powiatu.

W zakresie infrastruktury drogowej zrealizowano przebudowę dwóch dróg o łącznej długości 4 km na kwotę 3,6 mln zł. Przeprowadzono także rozbiórkę mostu i wybudowano nowy. Realizacja tych zadań o wartości 1,3 mln zł poprawiła standard techniczny dróg.

Turystom powiat malborski kojarzy się przede wszystkim z jego stolicą – Malborkiem i monumentalnym Zamkiem Krzyżackim. Jednak zamek, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, to nie jedyna atrakcja, dla której warto odwiedzić niezwykle piękne i malownicze miejsca powiatu malborskiego. Pozostałe atrakcje turystyczne można znaleźć w przewodniku, który jest dostępny do pobrania w wersji elektronicznej na smartfona (https://bit.ly/3jyvQSt).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.