Menu
 • Menu

  Polskie kartki świąteczne – zwyczaj, który warto podtrzymać

  Opłatek, choinka, kolędy, tradycyjne wigilijne potrawy – bez tego nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia – podobnie jak Wielkanocy bez pisanek, koszyczka ze święconką, oraz wesołych zajączków i kurczaczków, które otaczają nas ze wszystkich stron. Polskie zwyczaje świąteczne mają długą tradycję – jednym z nich są kartki wysyłane najbliższym, a coraz częściej również współpracownikom, klientom i zaprzyjaźnionym firmom.

  Polskie kartki świąteczne także dla partnerów biznesowych

  Pierwszą pocztówkę wysłano w 1843 roku w Anglii. Za jej ojca uchodzi Henry Cole, dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, który chciał przekazać znajomym życzenia w uproszczonej formie.

  Kartki świąteczne na ziemie polskie dotarły pod koniec XIX wieku. Od ponad 100 lat są nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Wielkanocy. Tradycyjne polskie kartki świąteczne wysyłamy już nie tylko rodzinie i znajomym.

  Zwyczaj ten jest bardzo dobrze widziany także w relacjach biznesowych. Nie bez powodu. Klasyczne polskie kartki świąteczne to oznaka pamięci, dużo bardziej osobista niż życzenia przekazane za pomocą SMS-a lub e-maila. Pokazują, że dla firmy, która je wysłała, liczą się nie tylko kontakty biznesowe, ale również relacje międzyludzkie. Polskie kartki świąteczne skierowane do zaprzyjaźnionych instytucji, współpracowników i klientów, świadczą o kulturze danej firmy i jej trosce o tradycję. To doskonały sposób, aby w ciepły sposób podziękować za dotychczasową współpracę i wyrazić nadzieję na jej kontynuację.

  Polskie kartki świąteczne to element kreowania dobrego wizerunku firmy. Efekty, jakie może przynieść taki drobny gest, są nie do wycenienia.

  Jakie kartki świąteczne wybrać?

  Patrząc na polskie kartki świąteczne czujemy ducha Bożego Narodzenia. Choinki, bombki, pięknie zapakowane prezenty, Święty Mikołaj mknący na saniach przez śnieżny krajobraz lub mały Jezus w stajence – jest w czym wybierać. Polskie kartki świąteczne z okazji Wielkanocy zdobią zwykle wesołe kurczaczki, pisanki i zajączki, co pomoże wprawić w radosny nastrój nawet ponuraka.

  Wybierając kartki świąteczne dla współpracowników i kontrahentów, warto postawić na model, który najlepiej odzwierciedla profil nadawcy, a także preferencje odbiorców. Nie wszędzie dobrze przyjęte zostają polskie kartki świąteczne z motywem religijnym, czasem warto postawić na szablon uniwersalny.

  Bogaty wybór wzorów polskich kartek świątecznych, na każdą okazję, oferuje sklep internetowy kartkiswiateczne.com.pl, prowadzony przez Wydawnictwo „Czachorowski i s-ka. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *