Menu

Menu

Polacy nie zgadzają się na podatek od smartfonów

2 marca br. o godz. 10:00 w Centrum Prasowym PAP  odbędzie się konferencja poświęcona propozycji nałożenia tzw. opłaty reprograficznej na smartfony, telewizory, laptopy i komputery. Wyniki badania opinii publicznej jasno wskazują, że Polacy są przeciwni takiemu rozwiązaniu.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki badania opinii publicznej dotyczącego rządowej propozycji nałożenia opłaty reprograficznej na smartfony, telewizory, laptopy i komputery. Opłata reprograficzna jest doliczana do ceny sprzętu i przekazywana organizacjom zarządzania zbiorowego prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, takim jak ZAiKS.

Respondenci odpowiedzieli w badaniu na kluczowe pytania związane z proponowanym nowym parapodatkiem od urządzeń elektronicznych. Nad rozwiązaniem pracuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W konferencji wezmą udział: Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, Andrzej Przybyło, prezes spółki AB, oraz Marek Grabowski, szef agencji badań Social Changes.

Organizatorzy przewidzieli możliwość zdalnego udziału w konferencji. Transmisję można obejrzeć na: https://infostrefa.tv/konferencja/

 

Źródło informacji: PPA MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.