Menu
 • Menu

  Panele LED – dlaczego są lepsze od rastrowych?

  Panel LEDTechnologia zmienia się szybko, także w obszarze oświetlenia. Dawniej rządziły żarówki i nie zmieniało się to przez lata, a teraz w ciągu kilku lat obserwujemy nieustanną walkę między różnymi rozwiązaniami.

  Jeszcze nie tak dawno na topie były lampy rastrowe, lecz teraz ich miejsce zajmują panele LED. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ są lepsze! Udowodnimy to w poniższym artykule.

  Lampy rastrowe – co o nich wiemy?

  Lampy rastrowe zastąpiły standardowe żarówki, zwłaszcza w miejscach, w których potrzeba mocnego i dokładnego oświetlenia. Dlatego też znajdują zastosowanie w budynkach publicznych, galeriach czy sklepach. Zapewniają równomierne rozprowadzanie oświetlenia po całym pomieszczeniu.

  Niestety, choć są zdecydowanie lepsze od standardowych żarówek, to mają swoje wady, szczególnie duże zużycie prądu, co nie pozostaje bez znaczenia dla naszego budżetu. Są niby odporne na przegrzanie, ale tylko jak nie są narażone na zbyt dużą częstotliwość ich włączania i wyłączania. Poza tym światło, które emitują lampy rastrowe wywołuje tak zwany efekt stroboskopowy – bardzo męczący dla oczu. Biorąc pod uwagę te wady, powinniśmy pomyśleć o czymś lepszym, nowocześniejszym, jak panele led.

  Panel LED – najlepsze rozwiązanie oświetleniowe

  Panele ledowe to idealna alternatywa dla standardowych lamp rastrowych, bo dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii gwarantują energooszczędne rozwiązania stosowane w przeróżnych miejscach – nie tylko mieszkaniach, ale przede wszystkim w takich wnętrzach jak biura, galerie, sklepy czy hale przemysłowe.

  Panel LED dokładnie i równomiernie rozprowadza oświetlenie, co sprawia, że dociera ono do każdego zakamarka. Nie ma miejsc niedoświetlonych, czy takich, w których strumień światła jest zbyt mocny. Panel LED zapewnia bardzo wysokie oszczędności finansowe, ponieważ tego rodzaju świetlówki cechują się niskim poborem mocy, co oczywiście przekłada się na niższe rachunki za prąd.

  Podświetlane panele LED w porównaniu do standardowych lamp rastrowych zostały wyposażone we własne źródło światło, czyli wysokiej jakości diody LED, emitujące intensywny strumień świetlny. Panele LED charakteryzują się ponadto wysoką jakością wykonania, ponieważ do ich produkcji stosowane się takie materiały jak szkło i aluminium. Poza tym panel ledowy jest niezwykle żywotny, gdyż może świecić nawet 50000 godzin.

  Nie ulega wątpliwości, że w dziedzinie oświetlenia warto korzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakie zapewniają panele LED. Zyskujemy dzięki temu nie tylko doskonałe, rozproszone, żywotne oświetlenie, ale i duże oszczędności, co docenimy za każdym razem, gdy listonosz dostarczy nam rachunek za prąd.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *