Menu
Menu

OKAM wyemitował kolejne obligacje o wartości 50 mln zł

OKAM Capital – deweloper który od 20 lat specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, na początku marca 2024 roku przeprowadził emisję niezabezpieczonych obligacji serii A o wartości 50 mln złotych. Warto zauważyć, że w lipcu 2023 roku Grupa OKAM pozyskała z emisji obligacji 27 mln złotych.

Nowa oferta była skierowana zarówno do inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych. Deweloper informuje że ponad 65% wartości emisji obligacji zostało obiętych przez fundusze inwestycyjne.

Joanna Szafranek

Joanna Szafranek, CFO Grupy OKAM

Powtórzyliśmy sukces ubiegłorocznej emisji, przeprowadzonej w kwocie 27 mln przez OKAM Incity – spółkę z Grupy OKAM. Wówczas popyt przewyższył podaż o blisko 30 proc. Tegoroczna emisja, realizowana w jubileuszowym, 20. roku istnienia OKAM pozwoliła na pozyskanie niemalże dwukrotnie wyższej kwoty. Duże zainteresowanie obligacjami niezabezpieczonymi ze strony nabywców indywidualnych i inwestorów instytucjonalnych, potwierdza zaufanie do nas jako wiarygodnego i solidnego partnera biznesowego oraz deweloperazaznacza Joanna Szafranek, CFO Grupy OKAM.

Środki pozyskane z emisji mają być przeznaczone na realizację planów inwestycyjnych OKAM. W szczególności deweloper zamierza kontynuować rozwój banku ziemi. W styczniu 2024 roku firma podpisała umowę przedwstępną, zabezpieczającą grunt w aglomeracji warszawskiej, na którym może powstać nawet 1000 mieszkań. Ponadto, OKAM planuje rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej CITYFLOW w Warszawie oraz Strefy PROGRESS w Łodzi. W perspektywie czasowej około 25 lat firma ma również ambitny projekt F.S.O. PARK na 62-hektarowej działce w stołecznej Pradze-Północ. OKAM w swoim portfolio aktualnie posiada 28 projektów w 7 miastach w Polsce.

Obligacje OKAM będą notowane na rynku Catalyst po ich rejestracji. Domem maklerskim obsługującym Grupę OKAM jest Dom Maklerski Michael / Ström.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.