Menu

Menu

Ochrona placówki – dlaczego warto powierzyć to zadanie specjalistom?

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile trudu kosztuje prowadzenie własnej działalności. Ryzyko finansowe, dopasowanie się do rynkowych realiów, poszukiwanie nowych rozwiązań. Z tego powodu ochrona placówki jest dla nich czymś oczywistym. W końcu zależy nam na zabezpieczeniu naszych dóbr. Dlatego też warto związać się z profesjonalną agencją ochrony.

Ochrona placówki

Ochrona placówki – starannie wybierz firmę ochroniarską!

W dzisiejszych czasach możliwości technologiczne pozwalają nam na naprawdę wiele. Klienci, którym zależy na ochronie placówki mogą skorzystać z rozwiązań, które znacznie zwiększą poziom bezpieczeństwa. Sęk w tym, aby związać się z agencją ochrony, która w swojej ofercie przedstawi odpowiednie rozwiązania.

Na szczęście coraz więcej firm przekonuje się co do tego, że ochrona fizyczna ma liczne wady. Dlatego też tak istotny jest sprawdzony monitoring oraz zdalna obserwacja obiektu. Postęp technologiczny sprawił, że kamery mogą udzielić nam wielu potrzebnych informacji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo Centrum Monitorowania Obiektów może błyskawicznie ustalić, z jakim rodzajem zagrożenia ma do czynienia.

Firmy ochroniarskie oferują stacjonarną oraz niestacjonarną ochronę biur, domów czy magazynów. Ponadto zajmują się także instalacją oraz obsługą systemów alarmowych czy też monitoringu. Warto związać się z agencją, która opiera swoją działalność na doświadczonych pracownikach oraz nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych.

Ochrona placówki, czyli dlaczego warto postawić na wideoweryfikację

Z doświadczeń agencji ochrony wiemy, że dużym problemem jest liczba „fałszywych alarmów”. Są to zgłoszenia, które w rzeczywistości okazują się brakiem realnego zagrożenia. Generują one koszty, których można jednak uniknąć. Wszystko za sprawą wideoweryfikacji.

Pracownik ochrony dzięki monitoringowi może szybko i sprawnie ocenić, czy w danym miejscu faktycznie doszło do zagrożenia. Jeśli zauważy, że obiekt jest bezpieczny, wówczas zaoszczędzi on czasu, nerwów oraz pieniędzy na podjęcie interwencji w miejscu, które tego nie wymaga. Naturalnie w sytuacji, gdy okaże się, że reakcja jest potrzebna, wówczas system wideoweryfikacji sprawi, że ochrona placówki będzie łatwiejsza. Grupa Interwencyjna będzie wiedziała, z jakim rodzajem zagrożenia ma do czynienia. Dzięki temu na miejscu można sprawniej zapobiec zagrożeniu, zwiększają się szanse na powodzenie całej operacji.

W dzisiejszych czasach najlepsze agencje ochrony, takie jak Alfa Group, dysponują nowoczesnymi systemami obwodowymi łączącymi termowizję z analityką obrazu są znacznie bardziej skuteczne w ochronie posesji lub obiektów wielkopowierzchniowych niż standardowy monitoring zdalny, tudzież fizyczny obchód danej posesji. To jedno z rozwiązań, po które chętnie sięgają klienci, zdając sobie sprawę ze skuteczności tej metody.

Ochrona placówki – jak zoptymalizować koszty ochrony?

Miejmy na uwadze to, że ochrona placówki za pomocą usług wykorzystujących najnowsze technologie, może być pozytywnie wpłynąć na optymalizację kosztów. Wspomina o tym Sławomir Jaworski, prezes zarządu Alfa Group.

Większość naszych klientów chciała z naszą pomocą zoptymalizować koszty ochrony fizycznej, która z roku na rok systematycznie drożeje. W 2021 r. państwo znowu zafundowało nam podwyżkę płac minimalnych. W tych okolicznościach klienci jeszcze bardziej doceniają możliwości, jakie daje zdalny dozór korespondujący z innymi technologiami, które wpływają na podwyższenie bezpieczeństwa przy znacznej minimalizacji kosztów ochrony – nawet do 70 proc. w stosunku do kosztów związanych z ochroną fizyczną. Mało tego, salony Jaguara, Landrovera, Toyoty, Forda, KIA, Volvo których lokalizacje znajdują się w całej Polsce powierzyły nam nie tylko monitoring wizyjny, który doskonale się sprawdza, lecz także zdalne dostawy i odbiór samochodów. W swojej ofercie mamy m.in. usługę video recepcji oraz zdalne operowanie szlabanami i bramami – tłumaczy Jaworski.

Piotr Michalczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.