Menu

Menu

Obronność pod lupą. Nadchodzi Defence24 Day

W dniach 24−25 maja br. odbędzie się największa w Polsce konferencja sektora obrony i bezpieczeństwa − Defence24 Day. Po raz czwarty doroczne podczas wydarzenia organizowanego przez portal Defence24.pl spotkają się najważniejsi wojskowi dowódcy, politycy i eksperci z dziedziny obronności, aby omówić kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem Polski i Europy.

baner Defence24 Day

Defence24 Day to wiodąca konferencja w Europie Środkowej i Wschodniej poświęcona aspektom polityki obronnej i bezpieczeństwa oraz przemysłu zbrojeniowego. Stanowi forum dialogu kluczowych przedstawicieli podmiotów międzynarodowych i krajowych, Sił Zbrojnych RP i armii państw sojuszniczych oraz partnerskich, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo-Wschodniej, a także przedstawicieli przemysłu oraz ekspertów branżowych.

Rozwój systemu obronnego w Polsce i w regionie

W tym roku ważnym tematem dyskusji będzie rozwój systemu obronnego w Polsce i w regionie, z uwzględnieniem doświadczeń wojny na Ukrainie. Patronat honorowy nad konferencją objęli: minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Podczas tegorocznej edycji konferencji, odbywającej się w czasie trwającej tuż za polską granicą wojny, zostaną omówione wszystkie kluczowe aspekty bezpieczeństwa Polski i Europy. Agresywna postawa Rosji spowodowała pilną konieczność przebudowy systemu bezpieczeństwa regionalnego oraz dokonuje weryfikacji technologii niezbędnych na polu walki przyszłości. Polska przyspiesza modernizację i zwiększa liczebność armii, a polski przemysł zbrojeniowy musi sprostać konieczności pilnego dostarczenia nowoczesnego uzbrojenia. Musimy wyciągnąć właściwe wnioski z wojny na Ukrainie, gdzie polskie uzbrojenie doskonale się sprawdza na polu walki − mówi Piotr Małecki, prezes zarządu Defence24 Sp. z o. o.

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo okiem ekspertów

Podczas konferencji przedmiotem debaty będą m.in. kierunki rozwoju polskiego przemysłu obronnego. Uczestnicy będą analizować wątki związane z wojną na Ukrainie i jej wpływ na kształtowanie systemu bezpieczeństwa w regionie. Poruszą również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa energetycznego oraz budowy odporności państwa na zagrożenia.

W Defence24 Day wezmą udział m.in.: minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef BBN Paweł Soloch, przedstawiciele kierownictwa MSZ oraz MSWiA, najważniejsi dowódcy Sił Zbrojnych RP, parlamentarzyści, eksperci i przedstawiciele przemysłu obronnego.

Wystawa sprzętu wojskowego

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa sprzętu wojskowego dostarczanego przez krajowy i zagraniczny przemysł. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z najnowocześniejszą, bezzałogową wieżą ZSSW na podwoziu KTO Rosomak, konstrukcjami karabinków MWS-15 i Grot, z dronami Warmate, FlyEye, X-Fronter, FT-5 oraz PPZR Piorun i PPK Pirat i wieloma innymi sprzętami odgrywającymi istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa narodowego.

Tegoroczna edycja konferencji Defence24 Day odbędzie się w Centrum EXPO XXI przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.defence24day.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.