Menu
 • Menu

  Mie(dź)ć dobrych pracowników

  KGHM Polska Miedź S.A., lider branży surowcowej, przez ponad 50 lat wypracował imponujące wyniki – wydobycie przekroczyło miliard ton urobku, a produkcja miedzi, niezbędnej do rozwoju nowych technologii i globalnej gospodarki, wyniosła 18 mln ton. Za sukcesem firmy stoi nie tylko bogata baza zasobowa, ale przede wszystkim ludzie. To ich wiedza i doświadczenie budują kapitał firmy, o który warto dbać.

  KGHM Polska Miedź

  Miedziowa spółka zatrudnia ponad 18 tys. osób, a cała grupa kapitałowa ponad 34 tys. To czyni KGHM jednym z największych pracodawców w kraju. – Skala naszego biznesu, a więc i zatrudnienia, jest olbrzymia, dlatego zależy nam na tym, by być zaufanym, przyjaznym i pożądanym pracodawcą. Od lat ciężko na to pracujemy – mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Polska Miedź S.A.

  Bezwzględnym priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Zatrudnieni w KGHM mogą przystąpić do opłacanej przez pracodawcę abonamentowej opieki medycznej, która umożliwia dostęp do specjalistów. Spółka finansuje im także badania profilaktyczne, prowadzi programy prozdrowotne i inwestuje w bezpieczeństwo. Oprócz standardowych procedur, szkoleń i środków ochrony osobistej Polska Miedź sięga po nowe technologie, np. w 2019 r. rozpoczęły się testy dronów, które pomogą w pracy ratowników KGHM.

  Stawiając na rozwój pracowników, KGHM Polska Miedź S.A. wspiera tych, którzy chcą poszerzać wiedzę i umiejętności na studiach wyższych, podyplomowych, MBA oraz doktoranckich. Dzięki temu kwalifikacje zawodowe pracowników są lepiej dostosowane do potrzeb i zadań wynikających z realizacji strategii przedsiębiorstwa, a rozwój pracownika podlega obiektywnej ocenie.

  Z myślą o wsparciu kadry menadżerskiej uruchomiono Akademię Kompetencji 4E, czyli cykl spotkań dla kadry menedżerskiej, która wspiera rozwój kompetencji kluczowych dla kierunków strategicznych. – Aby organizacja była elastyczna, efektywna, rozwijała się w sposób zrównoważony i była gotowa na rewolucję przemysłową 4.0, musimy wspierać rozwój pracowników. Nasze codzienne działania i decyzje, nawet te w najmniejszych sprawach, pokazują, że ma to kluczowe znaczenie w budowaniu całej organizacji w turbulentnych czasach – argumentuje Magdalena Wróbel.

  Od listopada 2019 r. pracownicy KGHM mogą bezpłatnie korzystać z dwóch platform językowych i dzięki temu ćwiczyć rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie, wymowę, gramatykę oraz słownictwo języka angielskiego lub niemieckiego. Firma rozważa rozszerzenie oferty o kolejne języki obce. Dla chętnych dostępne są także tradycyjne kursy języka angielskiego i hiszpańskiego w formie zajęć grupowych.
  Dodatkowe benefity gwarantuje pracownikom Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Są to m.in. nagrody jubileuszowe, nagroda roczna wypłacana z okazji Dnia Hutnika w oddziałach hutniczych KGHM oraz z okazji Dnia Górnika w kopalniach i pozostałych oddziałach KGHM, a także dodatkowa nagroda roczna uzależniona od wyniku finansowego spółki.

  Pracownicy mogą liczyć także na świadczenia wypoczynkowe, ekwiwalent pieniężny na pokrycie wydatków szkolnych dla dzieci oraz dofinansowanie odpłatności za ich pobyt w żłobku, klubie dziecięcym, przedszkolu. Wsparcie rodziny to nie tylko świadczenia pieniężne. Podczas ubiegłorocznego strajku nauczycieli firma zorganizowała opiekę dla dzieci pracowników. KGHM włączył się również w akcję społeczną „Dwie godziny dla rodziny” na rzecz pogłębiania relacji z bliskimi w ujęciu międzypokoleniowym, zachęcając do bycia razem, a nie tylko obok siebie.

  – Realizacja zobowiązań dotyczących kwestii finansowych i socjalnych nie wystarczy, by zasłużyć na miano dobrego pracodawcy. Staramy się zrozumieć także potrzeby pracowników dotyczące samorozwoju i realizacji ambicji oraz zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym – podsumowuje Magdalena Wróbel.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *