Menu

Menu

Mactronic z Wrocławia dostarczy NATO prawie tysiąc markerów RGB

Mactronic

Fot. Mactronic

Polska firma Mactronic z Wrocławia dostarczy na wyposażenie armii Sojuszu Północnoatlantyckiego prawie tysiąc markerów RGB. Mactronic zajmuje się produkcją oświetlenia przenośnego. Jest pierwszym polskim producentem działającym w tej branży, który otrzymał zamówienie od NATO. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, to dopiero początek współpracy tym ważnym klientem.

To dla nas wielkie wyróżnienie i znak, że nasze produkty spełniają najwyższe wymagania najsilniejszych armii świata, dla których jakość i niezawodność mają priorytetowe znaczenie.

Powiedział Cyprian Lemiech, dyrektor marketingu w firmie Mactronic, komentując informację o nowym zamówieniu dla swego przedsiębiorstwa.

Markery RGB służą do lokalizacji żołnierzy na polu walki. Sprzęt ten stosują gównie wojskowe oddziały specjalne. Umożliwia on odróżnienie podczas działań wojennych żołnierzy własnych od przeciwnika. Markery dostarczone przez firmę Mactronic, oprócz standardowych kolorów: czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego, emitują również promieniowanie podczerwone widoczne w noktowizorach.

Możliwość to jest niesłychanie istotna dla oddziałów specjalnych, które około 70% swoich akcji wykonują pod osłoną nocy. Ponadto markery mają różne możliwości mocowania. Dzięki specjalnym uchwytom i rzepom można nosić je na hełmie, mundurze oraz na broni.

Producent wyposażył swoje urządzenia także w dodatkowe funkcje. Markery emitują światło ciągłe, szybko i wolno migające, oraz światło stroboskopowe. Jak mówi Andrzej Wojtusik, starszy chorąży sztabowy rezerwy, były Komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych i Pomocnik Dowódcy Wojsk Lądowych ds. Podoficerów:

Dzięki temu można oznaczyć w różny sposób nawet trzy zespoły bojowe, co pozwala lepiej widzieć rozlokowanie sił armii i stanowi istotne wsparcie w procesie dowodzenia.

Mactronic liczy na możliwość otrzymania kolejnych zamówień

Mactronic

Fot. Mactronic

Mactronic to jedna z firm, które osiągnęły sukces rynkowy w ostatnich trzech dekadach. Powstał on w 1989 roku. W ciągu 28 lat swego istnienia firma stała się europejskim liderem wśród producentów przenośnego oświetlenia. Wytwarza sprzęt oświetleniowy między innymi dla służb mundurowych, przemysłu, ale również dla turystów i sportowców. W cywilu używają go głównie biegacze, rowerzyści, miłośnicy gór, oraz amatorzy strzelania.

Przez lata Mactronic zarówno stale zwiększał oferowany asortyment, jak i zdobywał nowe rynki. W tej chwili sprzedaje swoje produkty nie tylko na terenie Europy, ale również w krajach Azji i Afryki.

Możliwe, że dostawa markerów RGB to dopiero początek współpracy wrocławskiej firmy z armiami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Posiada już on numer NCAGE 1382H czyli specjalny certyfikat wydawany przez NATO. Potwierdza on uznanie wysokiej jakości dostarczanego sprzętu.

Stanowi on też wskazówkę dla wojsk sojuszu, by nie musiały przy każdym zamówieniu weryfikować standardów producentów wyposażenia. Markery z Wrocławia mogą w najbliższym czasie trafić również na wyposażenia polskiej armii.

Źródło – Mactronic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.