Menu
 • Menu

  Koszt utrzymania hal stalowych i tradycyjnych obiektów

  Przedsiębiorcy chcący rozwijać swoją działalność bardzo często stoją przed koniecznością powiększenia przestrzeni magazynowych i produkcyjnych. W tym celu muszą zdecydować się na wybór obiektu, który będzie najlepiej odpowiadał ich potrzebom. Jednak nie jest to jedyna kwestia, którą powinni mieć na uwadze. Do kluczowych czynników mających wpływ na wybór technologii, w jakiej ma być zbudowana hala zaliczają się: koszt całej inwestycji oraz późniejsze wydatki związane z utrzymaniem obiektu. Które rozwiązanie jest lepszym wyborem – budynki wykonane ze stali czy murowane?

  Bardzo ważne koszty początkowe

  hale stalowe

  Każda inwestycja jest skrupulatnie rozpatrywana pod względem kosztów jakie będzie generować. Na ten aspekt składają się nie tylko wydatki związane z budową samego obiektu, ale również czas jaki trzeba przeznaczyć na cały proces – im krócej będzie trwać realizacja całego zlecenia, tym szybciej inwestycja zacznie przynosić zyski przedsiębiorcy.

  Dlatego lepszym rozwiązaniem pod tym względem są konstrukcje stalowe, których budowa jest głównym przedmiotem działalności takich firm jak np. Borga. Czas wzniesienia takich obiektów jest krótszy w porównaniu z murowanymi halami przemysłowymi. Ponadto, do ich budowy nie trzeba używać ciężkiego sprzętu, a ekipa montażystów nie musi być tak liczna jak w przypadku budynków wznoszonych w technologii murowanej. Wszystkie te aspekty przekładają się na niższą cenę inwestycji.

  Wydatki związane z utrzymywaniem hal stalowych i tradycyjnych

  Jednym z głównych kosztów jakie ponoszone są w związku z utrzymaniem budynków w przemyśle są rachunki za ogrzewanie obiektu. Większości osób może się wydawać, że w tej kwestii budynki murowane nie mają sobie równych, jednak nowoczesne obiekty stalowe nie ustępują im pod tym względem. Dzięki zastosowaniu w nich efektywnej izolacji termicznej możliwe jest utrzymanie w nich odpowiedniej temperatury w sezonie zimowym bez ponoszenia większych kosztów na opał.

  Każdy budynek musi być poddawany okresowym zabiegom konserwacyjnym, aby mógł zachować trwałość przez możliwie jak najdłuższy czas. W tym aspekcie lekką przewagę mają budynki murowane, których ścian nie trzeba malować, natomiast wykonania tej czynności mogą z czasem wymagać niektóre elementy obiektów stalowych. Z kolei w przypadku powstałych uszkodzeń, łatwiejsze i tańsze w usunięciu będą te, które tyczyć się będą konstrukcji ze stali.

  Dalsza rozbudowa obiektu i związane z nią koszty

  Obiekty przemysłowe nierzadko poddawane są rozbudowie, ponieważ dotychczasowa powierzchnia produkcyjna czy magazynowa staje się niewystarczająca. W tej kwestii zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są hale stalowe (https://www.borga.pl/hale-stalowe/), ponieważ budowane są w technologii modułowej. Tego rodzaju konstrukcja pozwala dobudować kolejne elementy wzdłużnie i tym samym zwiększyć obiekt zgodnie z oczekiwaniami inwestora. To jednak nie wszystko. Hale wykonane ze stali można w razie konieczności również zdemontować i przenieść do innej lokalizacji, dzięki czemu nie trzeba budować nowego obiektu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *