Menu
 • Menu

  Korzystny kredyt hipoteczny, czyli jaki?

  Kredyt hipoteczny na cele mieszkaniowe to zazwyczaj zobowiązanie, które będzie nam towarzyszyć przez wiele lat – najczęściej liczonych w dekadach. Ważne jest zatem, aby wybrać taki kredyt hipoteczny, który będzie stanowił dla nas jak najmniejsze obciążenie. Czym zatem charakteryzuje się najlepszy kredyt hipoteczny?

  kredyt hipoteczny

  Kredyt hipoteczny – oprocentowanie

  Jedną z pierwszych rzeczy, na które patrzymy przy weryfikacji ofert kredytów hipotecznych, jest oprocentowanie, które stanowi koszt kredytu. Procenty może nie przemawiają do nas tak, jak całkowita kwota spłaty kredytu, kiedy okazuje się, że po 30 latach kredyt hipoteczny w wysokości np. 350 tysięcy złotych, kosztował nas około 150 tysięcy złotych – bo spłacić musimy 500 tys. zł. To już niestety robi wrażenie.

  Na koszt kredytu hipotecznego wpływają m.in. dwa składniki – oprocentowanie zmienne, którego wskaźnikiem jest WIBOR (stopy procentowe pożyczek na rynku międzybankowym) oraz marża kredytowa banku, jaką dolicza do kredytu bank. I to właśnie przy marży banku możemy sporo zaoszczędzić.

  Najlepszy kredyt hipoteczny – jak go znaleźć i dostać?

  Warto mieć na uwadze również to, że kredyty hipoteczne (https://angspoldzielnia.pl/kredyty-i-pozyczki/) to produkty, które są zazwyczaj dopasowywane bardzo indywidualnie. I nawet w tym samym banku, klienci ubiegający się o kredyt hipoteczny na taką samą kwotę, mogą otrzymać zupełnie inne oferty kredytowe – z innymi kosztami i warunkami.

  To, jak będzie wyglądać ostateczna oferta kredytu w danym banku, zależy przede wszystkim od naszej zdolności kredytowej, wkładu własnego, a także szacowanej wartości nieruchomości, jaką budujemy, kupujemy lub remontujemy. Wpływ na koszty ma również skorzystanie z dodatkowych ofert banku np. ubezpieczenia lub otwarcie w nim konta – decydując się na takie produkty, możemy zyskać atrakcyjne obniżki.

  Najtańszy kredyt hipoteczny – jak zoptymalizować jego koszty?

  Koszty kredytu hipotecznego można zoptymalizować przede wszystkim poprzez wysoki wkład własny oraz swoją pozytywną historią kredytową. Warto skorzystać także z pomocy profesjonalistów, którzy mają dostęp do aktualnych ofert wielu banków i mogą porównać je pod wieloma kątami. A poza tym potrafią również prowadzić sprawne negocjacje z bankami i wywalczyć dla swoich klientów korzystniejsze warunki spłaty kredytu.

  Pamiętajmy także o tym, że nawet jeśli przedstawione w ofercie banku koszty kredytu nie są dla nas zbyt atrakcyjne w tym momencie, to w wielu przypadkach sam fakt przyznania kredytu hipotecznego, jest już sukcesem. A o to, aby nasz kredyt był tańszy, możemy postarać się w przyszłości np. poprzez refinansowanie kredytu hipotecznego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.