Menu
 • Menu

  Jak znaleźć dobrą pożyczkę gotówkową, na co uważać biorąc pożyczkę online?

  Sięganie po pożyczki gotówkowe, także online, od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Coraz chętniej i coraz częściej wybiera się oferty umożliwiające szybki dostęp do gotówki, nie chcąc czekać na długą weryfikację. Wybór na rynku finansowym jest niemały dlatego, zanim podejmie się ostateczną decyzję, najlepiej wcześniej zapoznać się z dostępnymi produktami. Na co zwracać uwagę i gdzie szukać pożyczek gotówkowych?

  pożyczka gotówkowa

  Czym jest pożyczka gotówkowa?

  Pożyczka gotówkowa to nic innego udzielenie środków finansowych przez pożyczkodawcę dla pożyczkobiorcy, na podstawie zawartej umowy. Może być to zobowiązanie zarówno krótko- jak i długoterminowe i najczęściej na niezbyt wysokie kwoty. To popularna oferta zarówno wśród banków, jak i firm pozabankowych, a ich największą zaletą jest przede wszystkim mniej formalności do wypełnienia oraz relatywnie mniejsze wymagania stawiane klientom.

  Jak wziąć pożyczkę gotówkową?

  W bankach zdolność kredytowa jest badana, ale w przypadku firm pozabankowych, nierzadko pożyczki gotówkowe udzielane są osobom o niezbyt czystej historii BIK, a także o nieregularnych dochodach. Można się o nią ubiegać na kilka sposobów – udając się bezpośrednio do placówki finansowej, dzwoniąc na infolinię, a także decydując się na wypełnienie wniosku online. Ta ostatnia opcja jest też warta przyjrzenia się jej bliżej. Pożyczka online to popularny sposób na pozyskanie gotówki, głównie z tego względu, iż pozwala na załatwienie wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. To wiele ułatwia, zwłaszcza gdy w naszej okolicy nie ma żadnych firm udzielających takich zobowiązań i nie mamy się jak do nich udać.

  W celu otrzymania pożyczki gotówkowej najczęściej wymagane jest wypełnienie odpowiedniego wniosku, a także wylegitymowanie się dowodem osobistym. Potrzebne może być także potwierdzenie dochodu, choć w przypadku firm udzielających szybkich chwilówek, nie zawsze jest to konieczne.

  Jak znaleźć dobrą pożyczkę gotówkową?

  W dzisiejszych czasach najłatwiej kredytów i pożyczek szuka się przede wszystkim w internecie. Dostępne online porównywarki, rankingi i kalkulatory pozwalają nie tylko na sprawdzenie aktualnych ofert instytucji finansowych, ale zweryfikowanie ich pod kątem kosztów, stawianych wymagań oraz korzyści. Nie brakuje też serwisów świadczących usługi pośredniczące między klientami a bankami i firmami pożyczkowymi, pełniąc także przy tym rolę doradców.

  Na co uważać wybierając pożyczkę gotówkową?

  Wzięcie pożyczki gotówkowej, choć obecnie jest bardzo proste, wymagać będzie od nas dokładnego zastanowienia się i zweryfikowania każdej oferty. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to, czy jest to bank, czy może firma pozabankowa. Jeżeli to drugie dobrze, jeżeli dokładnie ją się sprawdzi oraz opinie klientów. Banki są pod tym względem pewniejsze, bezpieczniejsze oraz tańsze, choć mają też więcej wymagań.

  Inna kwestia to właśnie koszty. Wszelkiego rodzaju rankingi i porównywarki pokazują aktualnie dostępne oferty, zestawiając je na podstawie konkretnych danych, jak choćby wysokość RRSO, oprocentowania, prowizji czy to jak dużo pieniędzy można w ten sposób pożyczyć oraz ile wyniesie całkowita suma do zapłaty. Nierzadko dostępne są także do wglądu dokładniejsze informacje, dzięki czemu można się dowiedzieć, czy są sprawdzane bazy danych dłużników, jest możliwość przedłużenia umowy albo, czy trzeba przedstawić zaświadczenie o zarobkach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.