Menu
 • Menu

  Jak wysłać paczkę za pobraniem?

  Wysyłanie paczek za pobraniem cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród przedsiębiorców, ale także i klientów indywidualnych. Obecnie wystarczy wypełnić krótki formularz by po chwili do naszych drzwi zapukał kurier, który odbierze od nas przygotowaną przesyłkę. Jak nadać paczkę płatną przy odbiorze? Jakie są korzyści korzystania z tego rodzaju usług? W jakich sytuacjach warto korzystać z opcji wysyłki za pobraniem?

  Jak wysłać paczkęNadanie przesyłki za pobraniem – krótki poradnik krok po kroku

  Zanim skupimy się na omówieniu poszczególnych etapów usługi, to na wstępie skupimy się na tym, czym tak naprawdę jest popularna paczka pobraniowa. Otóż jak sama nazwa wskazuje jest to przesyłka, którą kurier przekaże adresatowi dopiero w chwili, gdy ten za nią zapłaci, w przeciwnym razie paczka ponownie wróci do adresata. Obecnie przesyłki za pobraniem dostępna jest w ofercie większości przewoźników, a także Poczty Polskiej.
  Jeżeli nie jesteśmy przekonani na jaką firmę kurierską się zdecydować, wówczas możemy skorzystać z usług pośrednika, czyli firmy współpracującej z najlepszymi przewoźnikami.

  Teraz, kiedy już wiesz czym charakteryzuje się usługa wysyłki za pobraniem, przejdziemy do kwestii praktycznej. Aby nadać paczkę pobraniową w pierwszej kolejności należy oczywiście zamówić kuriera do domu lub firmy. W tym celu należy odwiedzić oficjalną stronę internetową wybranego przewoźnika, po to by następnie wypełnić krótki formularz. Trwa to zazwyczaj nie więcej niż pięć minut i nie powinno też sprawić większego problemu osobom, które nie miały jeszcze okazji wysyłać paczki za pobraniem. W formularzu należy umieścić informacje na temat ogólnych gabarytów przesyłki oraz jej wartości itp. Na samym końcu formularza umieszczona jest adnotacja dotycząca tego czy nadawana paczka ma być pobraniowa, czy też nie.

  Co jest niezwykle istotne, to w przypadku wysyłek za pobraniem w formularzu należy również podać numer rachunku bankowego, na które później zostaną przelane pieniądze pobrane od adresata. Po dokładnym wypełnieniu i wysłaniu formularza, nadawca może oczekiwać kuriera, który powinien zjawić się w przeciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia.

  Po dostarczeniu przesyłki do adresata i pobraniu od niego wymaganej kwoty, pieniądze są natychmiast przelewane na konto bankowe nadawcy wskazane w wypełnionym uprzednio formularzu zgłoszeniowym.

  Jaki jest koszt wysłania paczki za pobraniem?

  Cena wysyłki paczki za pobraniem uzależniona jest od kilku czynników. Jednym z nich jest oczywiście indywidualny cennik przewoźnika i waha się ona w granicach od 4 do 10 zł, w zależności od przewidywanego czasu dostarczenia przesyłki do rąk adresata. Jak widać koszt nadania paczki w usłudze „za pobraniem” jest całkiem przystępny, co więcej zgodnie z opinią osób korzystających z tego rodzaju opcji, niesie ona ze sobą wiele korzyści.

  Jakie są korzyści wysyłania paczki za pobraniem?

  Korzystając z tej usługi możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim nasz cenny czas. Wysyłając przesyłkę za pobraniem nie musimy wychodzić z domu do punktu obsługi przewoźnika, w tym wypadku to kurier przyjdzie do nas. Więcej na ten temat dowiecie się z https://www.globkurier.pl/blog/jak-wyslac-paczke-za-pobraniem/.
  Dodatkową zaletą jest krótki czas trwania dostarczania paczki do odbiorcy, który zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2 dni robocze, co z kolei wiąże się z szybszym otrzymaniem gotówki za wysłany towar. Ponad to korzystanie z usługi kurierskiej jest gwarancją bezpieczeństwa, że z nadaną wysyłką nie stanie się nic złego – nie zagubi się, ani nie zniszczy. Z praktycznego punktu widzenia jest to również opcja niezwykle korzystna dla tych adresatów, którzy nie dysponują kontem internetowym, co z kolei uniemożliwia im wykonanie szybkiego przelewu i zapłaty za zamówiony towar.

  Podsumowując, wysłanie paczki za pobraniem wbrew pozorom nie jest tak bardzo skomplikowane jakby mogło się nam wydawać, co więcej wiąże się ono z poniesieniem stosunkowo niewielkich kosztów. Usługa ta cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców zajmujących się handlem internetowym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *