Menu

Menu

Jak szukać pracy? 5 niezbędnych wskazówek

Poszukiwanie pracy staje się niekiedy koszmarem, a setki wysłanych aplikacji pozostających bez odpowiedzi zniechęcają do dalszego działania. Tak jednak nie musi być. Znalezienie rozwojowej i ciekawej pracy wymaga natomiast wysiłku oraz znajomości zasad rządzących rynkiem pracy. Podstawowa wiedza o skutecznych sposobach na znalezienie pracy pomaga przyspieszyć cały proces. Przedstawiamy zatem sprawdzone wskazówki, jak osiągnąć cel i znaleźć pracę szybciej i na lepszych warunkach.

Jak szukać pracy

Przygotuj skuteczne CV

CV nie może być ani za długie, ani za krótkie. Nie można w nim opisać całego życiorysu – należy podawać tylko te informacje, które są bezpośrednio związane ze stanowiskiem, na które aplikujemy. Oznacza to, że CV warto na bieżąco aktualizować. W życiorysie trzeba uwzględnić wyłącznie te kompetencje, których jesteśmy całkowicie pewni. Musimy pamiętać, że podczas rozmowy rekruter sprawdzi każdy szczegół, weryfikując stan faktyczny z deklaracjami w CV. Dla wygenerowania profesjonalnego CV warto korzystać ze specjalnych kreatorów. Ciekawy układ graficzny nie może jednak przesłaniać wartości merytorycznej.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Można się zdziwić, jak wielu kandydatów idzie na rozmowę kwalifikacyjną kompletnie nieprzygotowanych. Nie wiedzą nic o firmie, do której przyszli, nie potrafią poprzeć przykładami kompetencji, które zadeklarowali w życiorysie, a także nie mają przygotowanych rozsądnych odpowiedzi na powszechnie znane i trudne pytania od pracowników HR. Recepta na to pozostaje dosyć prosta. Wystarczy solidna lektura zawartości strony internetowej, analiza własnych mocnych stron, a także określenie osobistej motywacji do pracy. Warto skorzystać z ogólnodostępnych list pytań rekrutacyjnych, przygotowując sobie na nie własne odpowiedzi.

Zdobądź nowe umiejętności

Przejście specjalistycznego kursu zajmuje niekiedy tylko kilka tygodni. Skutkuje natomiast uzyskaniem konkretnych kompetencji zawodowych, które można dopisać do CV. Pracodawca widzi wówczas, że kandydat dba o swój rozwój, co dobrze świadczy o jego profesjonalizmie i rzetelności.

Zbuduj ciekawy profil na LinkedIn

Tworzenie sieci profesjonalnych kontaktów zawsze pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku. Obecność na LinkedIn i utworzenie tam solidnego profilu daje ekspozycję na rekruterów. LinkedIn to świetna platforma do bezpośredniego kontaktowania się z działem rekrutacji, a także baza wiedzy o rynku pracy.

Codziennie przeglądaj ogłoszenia

Poszukiwanie pracy wiąże się z nieustannym wysiłkiem i systematycznym przeglądaniem ofert. Każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia. W celu ułatwienia poszukiwań można ustawić powiadomienia push lub filtrować oferty pracy pod względem branży lub stanowiska. Regularne poszukiwania z pewnością przyniosą rezultaty w postaci zapełnionej listy ciekawych propozycji, zgodnych z posiadanymi kompetencjami. Wśród serwisów publikujących ciekawe oferty pracy, na uwagę zasługuje dryg.pl. Osoby poszukujące pracy znajdą tu wszystko, co potrzeba do zdobycia upragnionego zatrudnienia. Warto zainteresować się ofertami dostępnymi na stronie dryg.pl, a także skorzystać z intuicyjnego formularza do aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.