Menu
 • Menu

  Jak nowoczesne maszyny CNC wpłynęły na przemysł?

  CNC (Computerized Numerical Control) to inaczej komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Z roku na rok znajduje ono zastosowanie w kolejnych dziedzinach przemysłu. Są przydatne zarówno w stolarce budowlanej, produkcji opakowań, meblarstwie, jak również w branży reklamowej, a nawet w ciesielstwie i wielu innych branżach związanych z przemysłem.

  obróbka CNC

  Kiedy mówimy CNC, mamy na myśli urządzenia sterowane przez komputer, które używane są do obróbki wielu różnorodnych materiałów. Za ich główną zaletę uważa się niebywałą dokładność – bez względu na stopień zaawansowania kształtów do wykonania. Oprócz tego dużym plusem obróbki CNC jest powtarzalność. Ze względu na ten fakt z maszyn CNC korzystają przedsiębiorstwa, które potrzebują wykonania serii takich samych produktów.

  Wszechstronność obróbki CNC

  Atuty obróbki CNC zdecydowanie najbardziej doceniają firmy produkujące wytłoczki, opakowania, a także przedsiębiorstwa meblarskie, które obrabiają płyty meblowe. Posiadając obrabiarki CNC można obrabiać np. materiały kompozytowe, drewno, tworzywa sztuczne, aluminium, płyty meblowe i MDF i inne.

  Co więcej, maszyny CNC dają dużo większe możliwości niż tradycyjne formy obróbki. Dzięki temu przedsiębiorstwa są w stanie rozszerzać swoją ofertę i podnosić jakość wykonywanych produktów. Bardzo istotnym aspektem jest także oszczędność podczas użytkowania maszyn CNC, ponieważ jedno urządzenie jest w stanie wykonać bardzo wiele różnych prac, co sprawia, że zakup takiej maszyny z pewnością bardzo szybko zwróci się przedsiębiorstwu.

  obróbka CNC

  Zalety obróbki CNC

  Za bardzo dużą zaletę obróbki CNC uważa się możliwość konfiguracji własnego procesu produkcyjnego. Dzięki temu można stworzyć go tak, by w pełni odpowiadał potrzebom przedsiębiorstwa. Komputerowe sterowanie obróbką pozwala m.in. na gwintowanie, cięcie, frezowanie czy rozwiercanie. Ta funkcjonalność nie tylko pozwala na dopasowanie obróbki do własnych potrzeb, ale również na znaczące zwiększenie efektywności.

  Oprócz tego plusem obróbki CNC jest możliwość rozbudowania centrum sterowania o kolejne maszyny i systemy. Dzięki temu cały proces obróbki stanie się jeszcze praktyczniejszy i wydajniejszy. Wśród takich udogodnień znajdują się np. głowice nalewające lub piszczące, systemy chłodzenia powietrzem lub mgłą olejową i wiele innych.

  Części i elementy maszyn przemysłowych dostępne są w sklepie Akcesoria CNC – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *