Menu
Menu

Jak najlepiej dobrać spodnie robocze do rodzaju wykonywanej pracy

Obecnie spodnie robocze to coś więcej niż odzież chroniąca przed zabrudzeniami. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii pozwala producentom oferować spodnie premium będące w stanie wspierać fachowców podczas codziennych prac. Jakie rodzaje spodni roboczych można wyróżnić? Co powinny uwzględniać spodnie do pasa lub spodnie ogrodniczki? Jak dobrać spodnie BHP robocze do potrzeb wykonywanych zadań? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym tekście.

spodnie robocze

Spodnie robocze męskie – rodzaje

Oferta spodni roboczych jest naprawdę ogromna. Każdy fachowiec może wybierać, czy woli spodnie ochronne do pasa czy ogrodniczki robocze. Wielu producentów obok spodni roboczych męskich skupia się także na tworzeniu linii damskich spodni roboczych o kroju dostosowanym do kobiecej sylwetki. Praca na świeżym powietrzu o każdej porze roku wymagać będzie dysponowania zróżnicowaną odzieżą. Zimą poza kurtką roboczą przydadzą się ocieplane spodnie, zaś latem w wielu sytuacjach sięgać będzie można po krótkie spodenki robocze. Każda branża ma swoją specyfikę, stąd dostępność spodni monterskich, spodni budowlanych BHP czy szeroko rozumianej odzieży przemysłowej.

Dlaczego warto stawiać na dobre spodnie robocze?

Zarówno spodnie robocze bojówki, jak i ogrodniczki robocze dają użytkownikowi wiele korzyści. Przede wszystkim są funkcjonalne – przemyślana konstrukcja i wyposażenie spodni roboczych ochronnych potrafi znacząco ułatwić pracę. Wśród cech wyróżniających te produkty wskazać należy także wygodę, komfort noszenia oraz zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu elementów odblaskowych czy wzmacnianiu części kolanowych ochronne spodnie mają pozytywny wpływ na bezpieczeństwo pracownika.

Wygodne spodnie robocze – w co powinny być wyposażone?

Męskie spodnie robocze ogrodniczki i wygodne spodnie do pasa muszą być odpowiednio wyposażone. W wielu sytuacjach nieocenione okazuje się dysponowanie licznymi wzmocnionymi kieszeniami, w których znajdzie się miejsce na podstawowe przybory do pracy (miarę, ołówek, notatnik). W spodniach roboczych monterskich nie brak zwykle dodatkowych pętli na większe narzędzia lub zewnętrzne sakwy. Kieszenie w roboczych spodniach bojówkach czy w spodniach na lato powinny być ulokowane nie tylko w górnej części spodni, ale także na udach. W przypadku spodni do pasa warunkiem koniecznym będzie uwzględnienie szlufek pozwalających na założenie paska. W wielu pracach istotne jest też umieszczenie w części kolanowej kieszeni na nakolanniki. Wszystko to znajdziesz między innymi w spodniach roboczych ochronnych SKINNER, które bardzo często wybierają profesjonaliści z wielu branż. Model ten daje możliwość przedłużenia nogawek o około centymetr – wystarczy wypruć jedną nitkę.

Spodnie ogrodniczki BHP posiadają zazwyczaj dodatkowe kieszenie z przodu. Ważne, by wybierać modele z elastycznymi gumami w szelkach oraz z regulacją w pasie. Tak jak w przypadku spodni do pasa, tak i tu warto przyjrzeć się, czy spodnie robocze ogrodniczki mają kieszenie na nakolanniki oraz odblaskowe taśmy.

Jakie są dodatkowe cechy wyróżniające spodnie ocieplane i spodnie robocze na lato?

Zarówno spodnie robocze zimowe, jak i krótkie spodenki robocze muszą być wykonane z materiałów dostosowanych do warunków pogodowych. Dlatego zwracaj uwagę na to, czy dane spodnie BHP posiadają impregnację DWR lub wodoodporną membranę, jaka jest gramatura i gęstość liniowa włókna. Trzeba pamiętać, że materiał spodni bojówek i ogrodniczek musi oddychać, być elastyczny i wytrzymały. Spodnie bawełniane mogą nie spełniać swojej funkcji, lepiej stawiać na produkty z tkaniny mieszanej (łączącej bawełnę z włóknami syntetycznymi). Dobre męskie spodnie BHP robocze wykorzystują między innymi materiał Cordura czy tkaninę canvas. W ciepłe pory roku lub w miejscach o minimalnym zagrożeniu dla zdrowia można wybierać jeansowe spodnie robocze.

spodnie robocze

Jak dobrać rodzaj spodni roboczych do potrzeb wykonywanej pracy?

Mając na uwadze powyższe informacje, możesz przystąpić do wyboru spodni roboczych ochronnych. Zacznij od określenia, czy potrzebujesz spodni do noszenia na zewnątrz, czy odzież przemysłową, magazynową, warsztatową. Od tego zależeć będzie, czy możesz pokusić się o jeansowe spodnie robocze slim fit lub regular, czy konieczny będzie zakup spodni roboczych ocieplanych. W wielu branżach istotnym aspektem jest wyposażenie odzieży w elementy odblaskowe zwiększające widoczność i bezpieczeństwo. Jeśli praca wymaga wykonywania czynności na kolanach, upewnij się, że spodnie robocze monterskie mają w części kolanowej kieszenie na nakolanniki. W zawodach mechanicznych niezawodnym wsparciem okażą się liczne kieszenie i pętle na narzędzia.

Stanowisko i specyfika wykonywanej pracy w pewnym sensie narzuca wybór spodni roboczych. Przykładowo, spawacze powinni dysponować odzieżą niepalną, a elektrycy – odzieżą rozpraszającą ładunek elektrostatyczny. Dlatego podczas zakupów należy sprawdzać zgodność produktów z normami bezpieczeństwa.

Gdzie kupić spodnie monterskie, spodnie budowlane BHP i inne?

Obecnie spodnie i spodenki robocze są powszechnie dostępne. Warto jednak kupować je w miejscach wyspecjalizowanych w dostarczaniu szeroko rozumianego asortymentu BHP. W działającej nieprzerwanie od ponad 20 lat hurtowni Marel Plus wyposażysz siebie i swoich pracowników w niezbędną odzież roboczą, w tym spodnie ogrodniczki robocze, rękawice ochronne, obuwie, okulary i inne akcesoria. Hurtownia prowadzi sklep internetowy z produktami bezpośrednio importowanymi od producentów, przez co może poszczycić się konkurencyjnymi cenami. Więcej na https://marelplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.