Menu
Menu

Innowacyjne podejście do inwestowania

Konferencja Akademia Inwestora 2024, która odbyła się w Warszawie, zgromadziła czołowych przedsiębiorców, inwestorów i specjalistów finansowych. Wydarzenie dedykowane prywatnym inwestorom oraz firmom poszukującym kapitału okazało się być nie tylko miejscem zdobywania cennej wiedzy, ale także platformą do nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych.

Akademia Inwestora

Główne tematy i cele konferencji

Konferencja miała na celu połączenie kapitału z innowacyjnymi pomysłami. Na scenie zaprezentowało się kilka startupów wyłonionych drogą konkursu oraz firmy szukające kapitału na dalszą działalność. Akademia Inwestora to nie tylko miejsce zdobywania cennej wiedzy, ale przede wszystkim przestrzeń do pozyskiwania funduszy na rozwój biznesu.

Kluczowi mówcy i uczestnicy

Wśród prelegentów wystąpili m.in. Daniel Kubach, zawodowy biznesmen, inwestor, anioł biznesu, multimilioner i członek wielu organizacji biznesowych, w tym Business Centre Club; Elżbieta Liberda, radca prawny, szkoleniowiec i właścicielka kilku spółek inwestycyjnych; Ahmad Piraiee, lider biznesowy, dyrektor w Startup Grind oraz Ambasador Venture Cafe; oraz Patryk Vega, reżyser i producent filmowy. Uczestnicy reprezentowali różnorodne branże, co przyczyniło się do bogactwa merytorycznego dyskusji.

Akademia Inwestora

Przyszłość polskiego startupu

Jednym z najbardziej inspirujących momentów była prezentacja startupów. Aby zaprezentować swój startup przed prawie stu inwestorami obecnymi na Akademii, przedsiębiorcy musieli przejść trzyetapowe eliminacje. Spośród ponad 50 zgłoszeń wybrano zaledwie kilka najlepszych. Oto te, które przyciągnęły największe zainteresowanie:

  • FinFun – aplikacja ucząca dzieci przedsiębiorczości, która jest na etapie pomysłu.
  • Party Finder – aplikacja do wyszukiwania klubów nocnych i ciekawych imprez, która zgromadza wiele warszawskich lokali, choć jeszcze nie zarabia.
  • Animal Hotels – aplikacja łącząca właścicieli zwierząt ze zweryfikowanymi opiekunami, która już przynosi dochody.

„Budujemy coś, czego nie ma jeszcze w Polsce – przestrzeń łączącą kapitał z biznesem. Z każdą edycją obserwujemy coraz większą różnorodność wśród zgłaszanych startupów oraz coraz wyższy poziom przygotowania przedsiębiorców” – mówi Agata Jaślarz, twórczyni Akademii Inwestora.

Gra Psychologiczna – jak myślą inwestorzy?

Podczas wydarzenia odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące autorskiej gry psychologicznej stworzonej przez Artura Orzełowskiego, psychologa i współtwórcę Akademii Inwestora. Gra jest kontynuowana po konferencji a jej celem jest stworzenie realnego biznesu wśród inwestorów, którzy anonimowo zgłosili swoje zasoby. – „Gra pozwala zrozumieć, jak myślą inwestorzy i jakie zasoby są kluczowe do sukcesu w biznesie” – wyjaśnia Artur Orzełowski.

Akademia Inwestora

Dalsze plany Akademii Inwestora

Już jesienią twórcy Akademii Inwestora dadzą polskim startupom kolejną szansę na zdobycie kapitału, tym razem w bardziej kameralnym gronie. – „Jesienią zapraszamy właścicieli startupów do prezentacji swoich biznesów przed inwestorami w celu pozyskania kapitału. Będziemy inwestowali własny kapitał, a tym, w których nie zdecydujemy się zainwestować, przekażemy cenny feedback i inne narzędzia do dalszego działania” – zapowiada Agata Jaślarz. – „Całość wydarzenia dostępna będzie na YouTube, dzięki czemu łatwiej dotrzemy również do zagranicznych inwestorów, którzy z różnych powodów nie mogli pojawić się na tegorocznej Akademii” – komentuje ekspertka.

Organizatorzy

Organizatorem konferencji jest Duoinvest.pl, prowadzony przez Artura Orzełowskiego i Agatę Jaślarz. Pomysł na Akademię zrodził się z nadmiaru prywatnych inwestorów gotowych na współpracę, których twórcy chcieli połączyć z przedsiębiorcami, osobami z pomysłem na siebie, doświadczonymi i poszukującymi kapitału na rozwój. W tej chwili Akademia Inwestora funkcjonuje jako marka, ale niebawem zmienia się w spółkę akcyjną.

zdjęcia: mariały prasowe 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.