Menu

Menu

Gala “VIP-a” pełna VIP-ów

 

Występy musicalowe, recital Patrycji Markowskiej, specjały szefa kuchni hotelu Sheraton oraz nagrody rozlosowane w loterii to główne atrakcje II edycji gali „Magazynu VIP”, która zgromadziła ludzi sukcesu zasługujących na miano VIP-a, w tym laureatów statuetki wręczonej osobistościom uhonorowanym za dokonania w sferze kultury, biznesu, nauki i innych dziedzin życia publicznego

Już od progu uczestników tegorocznej gali „Magazynu VIP”, przybywających na uroczystość, witała grana na żywo muzyka w wykonaniu kwartetu smyczkowego, zapowiadając udany wieczór w wyjątkowej oprawie artystycznej. Gdy tylko sala bankietowa się wypełniła, przedstawiciele Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego powitali gości utworem instrumentalnym na skrzypce i saksofon, dając przedsmak tego, co czeka ich za sprawą barwnego występu artystów w dalszej części wieczoru. Chwilę później na scenie pojawili się prowadzący galę – Katarzyna Dowbor i Michał Olszański, zapraszając do wspólnego spędzenia niecodziennego wieczoru w wyjątkowej atmosferze. Słowo powitania skierował do gości również redaktor naczelny „Magazynu VIP” Mariusz Gryżewski.

Występując w roli gospodarza wieczoru, pogratulował bohaterom tegorocznej uroczystości wyróżnień, będących podsumowaniem ich dotychczasowej pracy. – Dzisiejsi laureaci reprezentują odległe od siebie dziedziny: kulturę, sztukę, biznes, ochronę zdrowia, samorządy, a jednak wszystkich łączy wspólny mianownik – w sferze, jaką reprezentują, są niewątpliwymi liderami. Ich praca przynosi nie tylko wymierne efekty ekonomiczne, lecz także wpływa na promocję Polski oraz polskiej kultury i przedsiębiorczości, a także sprzyja powstawaniu nowatorskich produktów i usług – mówił ze sceny, życząc wszystkim wielu wrażeń i miłych chwil.

Ceremonię wręczenia nagród bezpośrednio poprzedził brawurowy występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w prawdziwie rozrywkowym repertuarze, bowiem tym razem artyści zaprezentowali fragmenty znanych i lubianych musicali, wprawiając gości w dobry nastrój. Po tak udanym wstępie nastąpiła oczekiwana przez wszystkich ceremonia wręczenia statuetek tegorocznym zwycięzcom. Jako pierwsi nagrody odebrali z rąk redaktora naczelnego „Magazynu VIP” najlepsi przedsiębiorcy, którzy znakomicie sprawdzają się jako menadżerowie. Laureaci zarządzają świetnie prosperującymi firmami, cieszącymi się uznaniem ze względu na jakość i rzetelność, traktowane jako wartości nadrzędne. Uhonorowani nagrodą VIP Biznesu 2014 dowiedli, że doskonale wiedzą, czym jest sukces i jak skutecznie do niego dążyć, stawiając na szeroko rozumiany rozwój, pozytywny wizerunek i wyniki. Gratulacjom gospodarza uroczystości towarzyszyły krótkie prezentacje sylwetek laureatów i zdjęcia ilustrujące bohaterów wieczoru – ich codzienną pracę, sukcesy, sposoby na relaks.

fot. AKPAPo wręczeniu nagród najlepszym przedstawicielom krajowego biznesu w tak różnych branżach, jak motoryzacja, usługi IT, rolnictwo, fotonika, farmacja, nieruchomości, na scenie pojawili się ci, których wszyscy doskonale znają z ekranu – przedstawiciele życia publicznego, którzy reprezentują bogaty dorobek, a przy tym cieszą się autorytetem i sympatią. W pierwszej turze statuetki VIP 2014 trafiły do wyjątkowych osobowości, które na co dzień wprowadzają nas w świat filmu i teatru, a robią to z klasą i wdziękiem, bawiąc, wzruszając i nieprzerwanie zachwycając widzów. W ramach II edycji gali VIP-a doceniono talent i dotychczasowe osiągnięcia Jana Nowickiego, Daniela Olbrychskiego, Wojciecha Malajkata, Cezarego Pazury, Zbigniewa Buczkowskiego i jedynej damy w aktorskim gronie laureatów – Emilii Krakowskiej. Gdy wielcy kina zeszli ze sceny, ich miejsce zajęły Niezwykłe Osobowości Życia Publicznego, mające wybitne osiągnięcia w swoich dziedzinach. W tej grupie wyróżnionych znaleźli się: zasłużony dla sportu mistrz kolarstwa i organizator prestiżowego wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang, wybitny śpiewak operowy, podbijający największe sceny świata – Marek Torzewski, najbardziej znany w kraju specjalista w dziedzinie seksuologii – prof. Zbigniew Lew-Starowicz – oraz drugi profesor, tym razem ekspert z zakresu polszczyzny, rozjaśniający zawiłości języka w prasie, radiu i telewizji oraz publikacjach autorskich, a także ceniony specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy – prof. Jerzy Bralczyk. W tej grupie płeć piękną reprezentowała Krystyna Czubówna, wieloletnia prezenterka „Panoramy” obdarzona niepowtarzalnym głosem, bez którego trudno wyobrazić sobie programy dokumentalne, zwłaszcza przyrodnicze.

Po wręczeniu nagród powszechnie znanym i lubianym VIP-om przyszedł czas na tych, którzy ukryci w gabinetach, czuwają nad jakością krajowej ochrony zdrowia i zarządzają budżetem przychodni i szpitali, aby realizowane inwestycje i podejmowane decyzje przekładały się na właściwą opiekę medyczną oraz komfortowe warunki pobytu pacjentów, a także zapewniały pożądane wyniki leczenia, a placówce stabilną sytuację finansową. Statuetki VIP w Ochronie Zdrowia 2014 trafiły w ręce menadżerów, którzy – mimo nadwyrężonego zaufania do publicznej ochrony zdrowia – efektywnie łączą dążenia biznesowe z troską o dobro pacjentów. W tej kategorii doceniono działalność 9 najskuteczniej zarządzanych podmiotów medycznych i skuteczność osób odpowiedzialnych za ich codzienne funkcjonowanie oraz rozwój. Swoje nagrody mieli również najlepsi gospodarze jednostek samorządu terytorialnego, którzy skutecznie wykorzystują potencjał zarządzanych obszarów, odgadują potrzeby lokalnej społeczności i gospodarują budżetem tak, aby wpływać na zasobność gminy, a zarazem na prosperity całego regionu.

Gdy dwoje włodarzy gmin uznanych za najbardziej zasługujące na statuetkę VIP Samorządu 2014 wróciło z nagrodą do stolików, honorowe miejsce na scenie zajął laureat specjalnej statuetki VIP 2014 – nagrodzony za całokształt pracy artystycznej Roman Kłosowski. Ogłoszenie nazwiska laureata spotkało się z gromkim aplauzem i owacjami na stojąco, będącymi najlepszym wyrazem uznania dla dziesiątek ról stworzonych przez aktora w jego 60-letniej karierze, a zarazem dowodem słuszności wyboru kapituły. Na laureata tej specjalnej nagrody czekała szczególna niespodzianka – dedykowany aktorowi występ Lidii Stanisławskiej, która nie tylko zaśpiewała dla artysty, lecz także – podkreślając zażyłość łączącą ją z aktorem – wspominała wspólne chwile i raczyła gości anegdotami.

Po tym emocjonalnym, pełnym wzruszeń minirecitalu, przeplatanym osobistymi refleksjami i podziękowaniu Romana Kłosowskiego, nastąpiło płynne przejście od kultury do biznesu, by uhonorować Firmy VIP-a 2014, Hotele VIP-a 2014, Kliniki VIP-a 2014 oraz Produkty VIP-a 2014, czyli przedsiębiorstwa, obiekty hotelarskie, placówki medyczne i kosmetyczne oraz wyroby, które wyróżniają się na rynku atrakcyjną ofertą, jakością, innowacyjnością i potencjałem rozwojowym. Przy okazji gali „Magazynu VIP” wręczono także certyfikaty przyznane w ramach Programu Promocji Samorządów „Magnesy dla Biznesu” 2014, skierowanego do jednostek terytorialnych, którym udało się stworzyć najdogodniejsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości i wypracować atrakcyjna ofertę inwestycyjną przy jednoczesnej skuteczności w działaniach na rzecz sytuacji społeczno-gospodarczej w obrębie jednostki samorządowej.

Po zakończeniu oficjalnej części gali i ceremonii wręczenia nagród goście udali się do bufetu, by spróbować specjałów przyrządzonych pod okiem szefa kuchni hotelu Sheraton, porozmawiać przy drinkach i zapoznać się ze smakowitą ofertą przedstawicieli sponsorów gali – aromatycznymi nalewkami staropolskimi Karola Majewskiego, wytwarzanymi tradycyjną metodą na bazie różnych owoców i roślin, oraz rozpływającymi się w ustach smakołykami firmowanymi przez Manufakturę Czekolady. Po uczcie dla podniebienia i przerwie sprzyjającej nieformalnym spotkaniom w luźnej atmosferze dla uczestników gali VIP-a nadszedł czas na kolejną dawkę artystycznej strawy. Dla gości gali wystąpiła Patrycja Markowska, której koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i wywołał pod sceną prawdziwe poruszenie. Jeszcze więcej emocji zapewniła loteria, w której spośród wizytówek pozostawionych przez gości rozlosowano wiele cennych nagród. Zwieńczeniem bankietu była zabawa na parkiecie przy utworach legendarnego zespołu Queen w wykonaniu grupy Silk Queen oraz muzyce tanecznej prezentowanej przez didżeja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.