Menu
 • Menu

  Fotowoltaika w branży rolniczej – czy warto się zdecydować?

  Coraz więcej osób przekonuje się do instalacji fotowoltaicznych. Nie tylko chodzi nam o prywatnych właścicieli domów, przedstawicieli firm czy przedsiębiorstw. Okazuje się, że fotowoltaika dla rolnika to temat, który także wzbudza pozytywne odczucia. Dlaczego jednak warto zdecydować się na panele? Co sprawia, że będzie to świetna inwestycja w przyszłość?

  Fotowoltaika

  Oszczędności na prądzie

  W przypadku rolników, panele mogą być montowane w różnych miejscach. To np. dachy domów i budynków gospodarczych. Okazuje się, że w tym celu przydają się nawet nieużywane do tej pory grunty rolne. Co powoduje, że będzie to dobra decyzja? Oczywiście, od razu nasuwają się na myśl oszczędności. W przypadku gospodarstw rolnych mogą być one natomiast sporo wyższe w porównaniu do zwykłego domu jednorodzinnego. Zwłaszcza, jeśli właściciel posiada dużo maszyn i narzędzi. Im większa automatyzacja, tym większy pobór energii. Można jednak efektywnie wyeliminować koszty związane z tym tematem. Dodatkowo to szansa, by uniezależnić się w pewnym sensie od branży energetycznej. Ceny za prąd – według przewidywań – będą sukcesywnie rosły. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby się tym już w ogóle nie przejmować!

  Podniesienie wartości danego gospodarstwa

  Inwestycja w systemy fotowoltaiczne jest korzystna na rozmaitych płaszczyznach. Nie tylko możesz uzyskać duże oszczędności. Po dokonaniu instalacji automatycznie rośnie też wartość Twojego gospodarstwa. Oczywiście, sam prestiż jest zdecydowanie większy, aczkolwiek warto skupić się na czymś jeszcze. Osoby, które w przyszłości będą chciały sprzedawać domy, działki itp. mogą liczyć na zdecydowanie większe ceny. Wszak nowy właściciel może zapewnić sobie darmowy prąd. Jest to kolosalny argument w czasie negocjacji, prawda? Na dodatek instalacje fotowoltaiczne sprzyjają naszemu środowisku. Jeśli zależy Ci na tym aspekcie, to jest to kolejny czynnik, aby przynajmniej ten wariant dokładnie przemyśleć.

  Fotowoltaika – szansa na zarobek!

  Masz sporo gruntów rolnych? Można je wykorzystać pod kątem fotowoltaiki. To szansa nie tylko na oszczędności, ale też na zarobek. Właściciel np. domu jednorodzinnego nie ma takiej możliwości. Może jedynie magazynować nadwyżki energii. Tutaj otwiera się zaś szansa na regularne zyski. Oczywiście, rolnicy mogą też liczyć na liczne dofinansowania, co powoduje, że inwestycje nie są aż tak duże. Zwrot kosztów następuje zaś błyskawicznie. Dodatkowo fotowoltaika w tym aspekcie to możliwość odpisania (od podatku rolnego) 25% poniesionych nakładów. Wszystko dzięki uldze inwestycyjnej. Co więcej, taki zwrot kosztów odbywa się przez… 15 kolejnych lat!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *