Menu

Menu

Firma sprzątająca Śląsk – postaw na profesjonalistów

Najbardziej zurbanizowane i najgęściej zaludnione – takie jest województwo śląskie. Region zamieszkuje ponad 4,5 mln osób. Jest to ogromny rynek pracy. W samej metropolii górnośląskiej funkcjonuje 230 tys. firm i przedsiębiorstw. Śląsk zmienia swoje oblicze z rejonu górniczo – hutniczego na centrum biznesowe. Siedzibę ma tutaj wiele firm, m.in. z branży finansowej oraz IT. Działa tutaj także specjalna strefa ekonomiczna. Wiele podmiotów gospodarczych, oddziałów i zakładów wymaga odpowiednich usług czystościowych. Postaramy się pomóc w wyborze najlepszej i najskuteczniejszej firmy sprzątającej.

firma sprzątająca

Zmiana wizerunku całego regionu

Śląsk przez lata kojarzony był z górnictwem i hutnictwem, a obecnie w regionie działa zaledwie kilkanaście kopalń. Natomiast od lat z powodzeniem funkcjonuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w obrębie której działa 450 firm zatrudniających 80 000 osób. Województwo śląskie to zakłady produkcyjne, ale nie tylko. Coraz częściej duże firmy wybierają Katowice jako miejsce siedziby swojego przedsiębiorstwa, m.in. IBM, IMG. Obecność wielu uczelni, na przykład uznanej w kraju Politechniki Śląskiej sprawia, że miejsce to wybierają absolwenci rozpoczynający swoją działalność zawodową. Zakłady produkcyjne, siedziby firm oraz biura potrzebują profesjonalnego serwisu sprzątającego.

Skuteczne czyszczenie wymaga odpowiedniej firmy

Biura są miejscami pierwszego kontaktu z klientem, dlatego powinny być swoistą wizytówką firmy. Wizerunek siedziby jest bardzo ważny i powinien być idealny. Szczególnie istotne jest regularne, dokładne i skuteczne czyszczenie biur. Porządek zmniejsza ilość wypadków przy pracy, zwiększa także wydajność załogi. Można zatrudniać swoich pracowników, ale wygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie usług firmie zewnętrznej. Profesjonalny serwis sprzątający powinien:

  • zatrudniać wyszkolonych pracowników,
  • używać sprawdzonych środków czyszczących,
  • posiadać sprzęt czyszczący przyśpieszający pracę,
  • wykonywać wiele usług czystościowych,
  • oferować elastyczny grafik pracy.

Wykwalifikowani pracownicy to podstawa skutecznego sprzątania. Bardzo ważne są także używane środki czystości. Odpowiedni dobór pomoże we właściwej konserwacji np. skórzanych kanap czy wykładzin, a także usunięciu brudu w zakładach produkcyjnych. W przypadku dużych powierzchni przyda się sprzęt sprzątający, który przyspieszy działania. Szeroki wachlarz usług może być pomocny np. w momencie remontu, kiedy konieczne będzie dodatkowe, gruntowne sprzątanie. Na rynku działają także firmy oferujące czyszczenie powierzchni szklanych przy użyciu technik alpinistycznych. Takie usługi sprawdzają się w przypadku biurowców, które często mają przeszkloną elewację. Istotna jest także możliwość dostosowania godzin pracy ekipy sprzątającej do czasu pracy załogi czy pracowników biura. Przed zatrudnieniem konkretnej firmy sprzątającej warto przejrzeć opinie w Internecie. Pomocne bywa także zaproszenie przedstawicieli podmiotu oferującego usługi czystościowe do swojej siedziby i pokazanie specyfiki przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.