Menu
 • Menu

  Dlaczego warto wyposażyć się w kombinezony, rękawice, czy maski przeciwwirusowe?

  Covid-19 to niezwykle szybko rozprzestrzeniający się wirus. Aktualnie w Polsce liczba zarażonych wynosi 15 000, co budzi w wielu obawę. Liczba osób z koronawirusem z dnia na dzień rośnie. Staramy się większość czasu spędzać w domach, wychodzimy z nich kiedy jest to naprawdę konieczne. Wszystko po to, aby spowolnić rozprzestrzenianie się choroby wywołanej prawdopodobnie przez nietoperza.

  Rząd postanowił wprowadzić szereg obostrzeń, m.in. pozamykał galerie handlowe. Z tego powodu odwołano również wszystkie imprezy masowe, a policja zwraca uwagę na niepotrzebne zgromadzenia. Ostatnio wprowadzono również nowy obowiązek- noszenie masek. Dla wielu jest to całkowicie niekonieczne, wyrzucanie pieniędzy w błoto, inni twierdzą, że to doskonały sposób na spowolnienie liczby dziennych zachorowań. Jedynym faktem na pierwszy rzut oka jest rozruch działów tekstyliów, gdyż masowo ruszyła produkcja maseczek.

  Niestety nieuczciwi sprzedawcy wzbogacają się z tego tytułu na nieświadomych konsumentach. Sprzedają maski w zdecydowanie zawyżonej cenie, przez co osiągają większy zysk z jednej sztuki. W sklepach spożywczych masa społeczeństwa nosi na dłoniach rękawiczki, uważają, że w ten sposób mogą się ochronić przed zarażeniem. Zdarzają się również osobowości, które noszą na sobie ciężkie kombinezony. Wówczas mają prawie pewność, że choroba ich nie dosięgnie.

  W jaki sposób możemy się zarazić?

  Nie od dziś wiadomo, że koronawirusem można zarazić się na wiele sposobów. Wystarczy przebywać w towarzystwie osoby zakażonej, która kichnie, kaszlnie lub da nam buziaka. Te drobnoustroje błyskawicznie przedostają się przez usta do naszych płuc, gdzie się rozwijają, stanowiąc poważne zagrożenie.

  Dotykając przedmiotów, które są używane przez wiele osób, zwiększamy prawdopodobieństwo zachorowania. Wirus ten może również znajdować się na naszym ubraniu, o czym często nie mamy pojęcia. Wystarczy, że dotkniemy elementem garderoby kogoś niepożądanego i tragedia gotowa. Aby zminimalizować ryzyko, każdy z nas powinien regularnie myć ręce przynajmniej 30 sekund, nie dotykać ust, unikać zgromadzeń. To tylko niektóre z możliwości zahamowania postępowania choroby.

  Maseczki, rękawiczki, kombinezony- po co to wszystko?

  W sytuacji kiedy kichamy bądź kaszlemy „rozpylamy” przed sobą masę bakterii. Posiadanie maseczki w jakimś stopniu zmniejsza ten strumień drobnoustrojów, przez co szanse na zarażenie innej osoby maleją. Jak bardzo? Wszystko zależy od jakości maseczki, dlatego powinniśmy wybierać te jakościowo lepsze. Co nie zmienia faktu, że bakterie te są tak małe, że niestety mogą też przedostać się pomiędzy włóknami maseczki. W jakim celu nosimy więc rękawiczki?

  Te jednorazowe możemy w każdej chwili wyrzucić, przez co nie narażamy się na zachorowanie. Nawet jeśli wirus przedostanie się na rękawiczkę, w sytuacji kiedy wyrzucimy ją w odpowiednim momencie i nie będziemy dotykać twarzy- ustrzeżemy się przed zakażeniem. Kombinezon natomiast chroni nasze ubrania codzienne przed przenoszeniem Covid-19, co może pomóc w spowolnieniu ewoluującej pandemii.

  Powinniśmy zachować wszelkie możliwe środki ostrożności, aby ten koszmar, którego jesteśmy świadkami, zakończył się jak najszybciej. Tylko w ten sposób możemy spowodować, że jutro będzie lepsze.

  Więcej informacji znajdziesz na https://anco.com.pl/pl/c/Ochrona-przed-wirusami/87

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *