Menu

Menu

Dlaczego warto stosować nawozy naturalne?

Nawożenie to bardzo ważna czynność w procesie pielęgnacji roślin, dlatego powinno odbywać się z zastosowaniem najlepszych środków.

Sprawdzone i przetestowane preparaty o wysokiej jakości będą miały właściwe działanie i skutecznie wspomogą rozwój i wzrost roślin.

To, czego potrzebują rośliny

Makroelementy, które są niezwykle potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju, a których w zależności od gleby może znajdować się niewiele to azot, fosfor i potas. Pierwszy odpowiedzialny jest za wzrost, więc ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wielkość plonu. Jeśli rośliny odczuwają niedobór tego makroelementu ich liście zmieniają kolor na jasnozielony.

Niedobór fosforu objawia się przebarwieniami w kolorze fioletowym. Składnik ten daje roślinom siłę, ponieważ odpowiedzialny jest za prawidłowy przebieg fotosyntezy. Utrzymanie prawidłowej gospodarki wodnej należy do potasu. Dzięki odpowiedniemu poziomowi nawodnienia rośliny są bardziej wytrzymałe podczas niesprzyjających warunków pogodowych, w tym zarówno suszy, jak i przymrozków.

Zalety i wady nawozów naturalnych

Ich skuteczność objawia się przede wszystkim w poprawie kondycji roślin. Dostarczenie odpowiedniej ilości makroskładników przez nawozy naturalne przyczynia się również do poprawienia samej struktury gleby, a także do wzbogacenia jej mikroflory. Jednak znaczącym minusem jest to, że wszystkie składniki mogą być przyswojone przez roślinę dopiero wtedy, gdy nastąpi mineralizacja związków organicznych. Jeśli w wyniku niedoboru składników odżywczych dojdzie do infekcji grzybicznej, konieczne będzie zastosowanie fungicydów z Syngenta.pl.

Zarówno w przypadku pszenicy, jak i innych zbożach jest to bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego plonu. Zaniedbanie pierwszych oznak chorób grzybicznych może prowadzić do dużych strat. Należy zatem zapobiegać pojawianiu się takich sytuacji poprzez wzbogacanie gleby o makroskładniki i jednocześnie profilaktycznie stosować fungicydy, które zminimalizują ryzyko pojawiania się infekcji grzybicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.