Menu

Menu

Co to jest logistyka ?

Logistyka zazwyczaj kojarzy się z transportem – TIR-y, kontenery, samochody dostawcze, firmy kurierskie. Skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe, ale logistyka jest pojęciem znacznie szerszym. Transport to tylko jeden z elementów logistyki, która zajmuje się planowaniem dostaw, kontrolą zapasów, zarządzaniem łańcuchem dostaw, pakowaniem, kompleksową obsługą klienta, reklamacjami i zwrotami towaru, a także zagospodarowaniem odpadów powstających w procesach logistycznych.

logistyka

Główne zadania logistyki to optymalizacja wszelkich kosztów związanych z przepływem towarów, a także maksymalne wykorzystanie czasu w celu skróceniu wszystkich etapów procesu dystrybucji towarów. Z kompleksowych usług logistycznych korzystają zarówno wielkie, światowe korporacje jak i najmniejsze firmy prywatne – takie jak sklepy czy przedsiębiorstwa usługowe.

Jak znaleźć godnego zaufania partnera w dziedzinie logistyki ?

Zarządzanie logistyką we własnym zakresie na pewno będzie wiązać się z wyższymi kosztami i błędami, których nie sposób uniknąć bez profesjonalnego przygotowania. Dlatego warto powierzyć logistykę swojego przedsiębiorstwa sprawdzonej, uznanej na rynku firmie. Jedną z takich firm jest GEFCO Polska, oddział GEFCO, która uplasowała się w pierwszej dziesiątce europejskich operatorów logistyki. Aby skontaktować się z konsultantem należy wejść na stronę pl.gefco.net i wypełnić formularz kontaktowy. Doradca pomoże wówczas sprecyzować potrzeby i po wnikliwej analizie zaproponuje odpowiednie rozwiązania.

Jakimi dziedzinami transportu i logistyki zajmuje się GEFCO ?

Firma może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pięciu kluczowych działach logistyki do których zaliczamy: Finished Vehicles Logistics czyli przygotowanie, magazynowanie i dystrybucja gotowych samochodów, lądowy transport drogowy czyli Overland, transport międzynarodowy Overseas łączący transport lotniczy, morski i kombinowany, Warehousing & Reusable Packaging czyli magazynowanie i zarządzanie opakowaniami zwrotnymi oraz Customs – zarządzanie formalnościami celno-podatkowymi. Wszyscy klienci GEFCO otrzymują specjalistyczne oprogramowanie i platformę pozwalającą na zarządzanie swoim łańcuchem dostaw on-line. Firma pomaga również w przygotowaniu przesyłek, zajmuje się gospodarką opakowaniami zwrotnymi, a także obsługą reklamacji. Działa przez całą dobę, co umożliwia dostawy również w godzinach nocnych. Korzystanie z tak zintegrowanego systemu usług logistycznych to podstawa sukcesu każdego, nowoczesnego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.