Menu

Menu

Co możesz zyskać dzięki profesjonalnym tłumaczeniom technicznym?

Technika to dziedzina tylko dla ekspertów. Trzeba być tu dokładnym, precyzyjnym i rzetelnym, a nie da się tego osiągnąć bez wiedzy i doświadczenia. Współpraca z zawodowym tłumaczem procentuje w budownictwie, inżynierii i transporcie. Dzięki „dotykowi” profesjonalisty masz pewność, że błędy nie wkradną się w tłumaczenia projektów inżynieryjnych czy transportowych. Przedstawiamy Top 5 argumentów za wyborem biura tłumaczeń.

tłumaczenia techniczneTłumaczenia techniczne tanio – dlaczego jakość powinna stać wyżej niż cena

24 kwietnia 2013 roku. To data największej katastrofy budowlanej naszych czasów. Tego dnia zginęło 1127 osób, a około 2500 osób zostało rannych (większość ofiar to szwaczki). Do tragedii doszło na terenie kompleksu Rana Plaza, 10 km od stolicy Bangladeszu.

Jak doszło do dramatu, jaki rozegrał się w Szabharze? Śledczy ustalili, że przyczyną zawalenia się budynku były wibracje bardzo dużych generatorów. Szybko wyszło na jaw, że budowla pierwotnie miała mieć 5 pięter, ale bez wiedzy architekta dobudowano jeszcze trzy. Kolejną rzeczną, na którą zwrócili uwagę funkcjonariusze policji, jest to, że właściciel kompleksu w chwili projektowania budowli nie znał jego przeznaczenia. Nie wzięto pod uwagę faktu, że na terenie wieżowca będą mieściły się między innymi fabryki odzieży, co z kolei wymagało ciężkich maszyn tekstylnych i generatorów.

Cztery dni po katastrofie aresztowano właściciela kompleksu i dwóch inżynierów, którzy odpowiadali za projekt zawalonego wieżowca.

Tragedia w Szabharze pokazuje nam, że oszczędzanie na projekcie budowlanym nigdy nie kończy się dobrze. Ta historia może być również przestrogą dla wszystkich tych, którzy myślą o współpracy z osobami, których działania są zwyczajnie nieprofesjonalne. Tłumaczenia techniczne w firmie Supertłumacz zawsze wykonywane są przez zawodowców. To gwarancja jakości i niezawodności w budownictwie i każdej innej branży.

Tłumaczenia dokumentów technicznych – Top 5 argumentów za wyborem biura tłumaczeń

Tłumaczenia tekstów technicznych dotyczą różnych branż (budownictwo, inżynieria, transport) i treści (instrukcje obsługi maszyn i urządzeń, rysunek techniczny, publikacje naukowe). W każdym przypadku mówimy o dokumentach napisanych fachową terminologią i wymagających wiedzy z konkretnej dziedziny. Istotne jest, aby uświadomić sobie, ile można stracić przez współpracę z kimś, kto nie ma odpowiednich kompetencji.

Oto powody, które przemawiają za współpracą z biurem tłumaczeń:

  • Tłumaczenia techniczne wykonuje zawodowy tłumacz. To osoba, która ma zestaw tak zwanych „narzędzi” (doświadczenie + wiedza + warsztat tłumacza).
  • Współpraca z ekspertem z Twojej branży. To bardzo ważne, aby był to tłumacz techniczny wyspecjalizowany w dziedzinie, której dotyczą teksty lub dokumenty. Czasem spotykamy się z sytuacją, że przekład wykonuje specjalista zawodowo zajmujący się również tłumaczeniami.
  • Nieskazitelność na poziomie języka i merytoryki. Teksty techniczne wymagają precyzji – mówimy tutaj o treściach, na podstawie których wznoszone są budynki czy projektowane rakiety kosmiczne.
  • Kompleksowa usługa sprawdza się szczególnie przy zarządzaniu dużymi projektami lub przy zleceniach, które wymagają udziału kilku tłumaczy technicznych czy specjalistów z różnych branż.
  • Bezpieczeństwo i poufność danych. Zaufane biuro tłumaczeń to specjaliści, którzy mają doświadczenie we współpracy z klientami biznesowymi – możesz polegać na ich wewnętrznym systemie ochrony wszystkich informacji, a także na odpowiedzialności pracowników.

Co możesz zyskać dzięki profesjonalnym tłumaczeniom tekstów specjalistycznych?

W branżach technicznych jakość jest punktem wyjścia każdego działania i projektu. Jak powiedział Bernard Baruch „lubię każdego, kto jest doskonały w swojej profesji”. Współpraca z fachowcem, który ma odpowiednie kompetencje to pewność, że terminowo dojdziesz do wyznaczonego sobie celu, rozwiniesz skrzydła, a przede wszystkim będziesz miał wizerunek profesjonalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.