Menu

Menu

Biedronka podnosi pensje pracownikom

Od stycznia 2021 r. wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka – największego prywatnego pracodawcy w Polsce – wzrosną o 200 zł brutto miesięcznie.

Od początku br. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić od 3250 zł do 3600 zł brutto. Kwota ta obejmuje nagrodę za obecność (brak nieplanowanych nieobecności). Oznacza to, że najniższa pensja na tym stanowisku jest wyższa o ponad 16 proc. wyższa od wynagrodzenia minimalnego w Polsce.

Biedronka docenia pracowników

Pracownicy Biedronki otrzymują też podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim przepracowanym w sieci roku. Mogą również liczyć na miesięczną premię uznaniową, uwzględniającą wyniki sklepu i jakość obsługi. – Jest dla nas jasne, że za sukcesem Biedronki zawsze stoi wytrwała praca tysięcy pracowników. W czasach pełnych wyzwań i niepewności ten wysiłek i jego wartość stały się jeszcze bardziej widoczne. Poprzez kolejne podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki. Podwyżki to kolejna inicjatywna pokazująca, że doceniamy pracowników. Wcześniej otrzymali rabaty na zakupy o wartości do 1000 zł, doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł oraz dodatkowe nagrody w ciągu roku mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

Podwyżki o tej samej wartości będą obowiązywały pracowników we wszystkich 16 centrach dystrybucyjnych sieci. W efekcie pensje zatrudnionych w nich osób wyniosą od 3600 zł do 4750 zł brutto. Kwota będzie zależała od stażu i lokalizacji. Dodatkowo pracownicy po przekroczeniu roku lub 3 lat stażu pracy otrzymają dodatkową podwyżkę wynagrodzenia podstawowego, właściwą dla ich progu stażowego.

Nie tylko podwyżki

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia w 3047 sklepach i 16 centrach dystrybucyjnych ponad 70 tys. osób. O tym, że firma dba o swój personel, świadczy bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Są to m.in. badania profilaktyczne, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach życiowych, paczki na święta,  turnusy rehabilitacyjne, obozy językowe, wyprawki. W kwietniu 2020 r. 46 tys. pracowników sieci Biedronka otrzymało specjalną nagrodę roczną im. Elisio Alexandre Soares dos Santos w wysokości 2300 zł brutto – najwyższą w historii Biedronki.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Fot. Jeronimo Martins Polska SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.