Menu
 • Menu

  Bez pieczątki dokument może być nieważny

  Wystawianie dokumentów w firmie jest procesem złożonym – urzędy wymagają wielu informacji, spośród których wyróżnić można NIP czy REGON. Szczegółowe wpisywanie numerów za każdym razem mija się z celem, nawet, jeżeli mamy szablon na komputerze. Właśnie dlatego przydają się pieczątki.

  pieczątka

  Bez wątpienia przyjdzie nam do głowy kilka miejsc, w których nie sposób obyć się bez pieczątek. Należy do nich chociażby poczta – ważny stempel jest gwarancją, że list opuści placówkę i ruszy w dalszą drogę. Musi być opatrzony datą oraz nazwą poczty – do tego wykorzystuje się właśnie datownik, pozwalający na określenie, kiedy przesyłka idzie w ruch.

  Innym przykładem miejsca, w którym pieczątka jest bardzo ważna, będzie ośrodek zdrowia. Lekarz musi opieczętować ten dokument, w przeciwnym razie nie będzie on ważny i pacjent nie dostanie leków w aptece.

  Znaczenie pieczątek jest więc we współczesnym społeczeństwie bardzo duże i nie można go lekceważyć.

  Pieczątki w firmie – ważna sprawa

  Jeżeli chcemy być traktowani poważnie, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby sygnowane przez nas dokumenty prezentowały się należycie. Do tego dochodzą oczywiście pieczątki. Możemy je zamówić w zaufanej firmie, takiej, która kładzie nacisk na jakość stempla.

  Tych, którzy dopiero zaczynają biznes, zapewne interesują tanie pieczątki. Ryzyko na początkowym etapie nie jest tak duże – mało kto chce podrabiać dokumentację niewielkiej firmy (aczkolwiek z tym również trzeba się liczyć). Sprawdzony dystrybutor pieczątek będzie jednak w stanie dostarczyć nam produkt, który nie tylko będzie dobry, ale również relatywnie tani i bezpieczny.

  Jakość to podstawa

  Pieczątka z logo firmy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko przekażemy klientowi ważne informacje, ale również ułatwimy mu zapamiętanie naszego logotypu. To może się przydać w przyszłości, bo chwilowo możemy być nierozpoznawalni – ale to się zmienia, kiedy nasze logo pojawia się na fakturach.

  Należy pamiętać, że pieczątki i tusz muszą być bardzo dobrej jakości i najlepiej zamawiać je w tym samym miejscu. Nieestetyczna plama w miejscu podbicia świadczy o tym, że ktoś niezbyt przykładał się do zakupu i wyboru dobrego stempla.

  Reasumując, warto zainwestować w pieczątki, które będą prezentować się dobrze na firmowych dokumentach – trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na sklep, w którym je kupujemy. Zawsze dobrze jest przeczytać opinie w Internecie na temat sprzedającego. Czasami lepiej wiedzieć pewne rzeczy z góry, żeby później nie być niemile zaskoczonym!

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.