Menu
Menu

Wielki sukces pierwszej konferencji Women Leaders

Pierwsza edycja cyklicznej konferencji Women Leaders odbyła się w Warszawie 22 listopada 2024 roku. Ponad 200 osób dołączyło przy okazji do bezpłatnego klubu biznesowego Women on Boards, zainaugurowanego podczas wydarzenia.

Tematem jednego z Paneli dyskusyjnych konferencji Women Leaders był potencjał wdrożenia dyrektywy unijnej Women on Boards w polskich spółkach i przedsiębiorstwach oraz administracji publicznej.

Women Leaders

Równość w zarządach: potencjał dyrektywy Women on Boards w dużych spółkach – jak kobiety i firmy mogą się przygotować do nowych przepisów. Celem dyskusji była identyfikacja praktycznych kroków, jakie muszą podjąć firmy i kobiety, aby skutecznie dostosować się do nowych przepisów. Panelistkami były Prezeska Magdalena Bezulska z Veolia Term, Agnieszka Okońska z Stoen Operator, Agnieszka Korzeniewska z Zakładu Poligraficznego Pol-Mak, Iva Georgijew z Deloitte i Krzysztof Janiak z Deloitte. Dyskusję moderowała Aleksandra Smyczyńska z E.On. Wydarzenie otworzyła Dominika Hofman, Przewodnicząca ds. Rozwoju klubu Women on Boards.

Zakład Poligraficzny POL-MAK, jeden z liderów w branży produktów dekoracyjnych w Europie, przedstawił perspektywę firmy rodzinnej i zarazem dużego przedsiębiorstwa, którego nie obejmie w pierwszej kolejności dyrektywa Women on Board, jednak spełnia jej wymogi od blisko 40 lat. Dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie.

– Nasz zarząd zawsze składał się z równej liczby kobiet i mężczyzn. Początkowo jego skład tworzyli rodzice, a z czasem dołączyliśmy do niego z bratem. Współpracując na co dzień, zyskujemy możliwość spojrzenia na różne perspektywy płci i pokoleń, co przekłada się na podejmowanie lepszych decyzji. Wzajemny szacunek, korzystanie z wiedzy rodziców oraz innowacyjne podejście drugiego pokolenia to klucze do sukcesu. Choć ten proces nie jest łatwy, nasza motywacja do rozwoju rodzinnego biznesu sprawia, że dążymy do podejmowania jak najlepszych decyzji. Różnorodność w zarządzie gwarantuje nam tę możliwość. Chcę podkreślić, że nasze produkty najczęściej wybierają kobiety, co sprawia, że lepiej rozumiemy ich potrzeby i oczekiwania. Kobiety mają także znaczący wpływ na innowacyjność firmy. W mojej gestii znajduje się np. rozwój pierwszej w Polsce e-commerce, dedykowanej naszym klientom. Nasz sklep internetowy B2B.pol-mak zapewnia dostęp do szerokiego asortymentu naszej firmy i ułatwia składanie zamówień – mówi Agnieszka Korzeniewska, członkini zarządu Zakładu Poligraficznego POL-MAK Sp. z o.o.

Celem panelu była identyfikacja praktycznych kroków, jakie muszą podjąć firmy i kobiety, aby skutecznie dostosować się do nowych przepisów. Podczas dyskusji omówiono nowe przepisy i ich wpływ na funkcjonowanie zarządów w dużych spółkach, potencjał dyrektywy dla wzmacniania równości płci w zarządach, jak firmy mogą przygotować się do wdrożenia nowych przepisów? Jak kobiety w korporacjach i instytucjach mogą przygotować się na objęcie stanowisk zarządczych? Rola kultury organizacyjnej w promowaniu różnorodności na poziomie zarządczym. Monitorowanie i ocena postępów we wdrażaniu dyrektywy. Potencjalne wyzwania i opór wobec wdrożenia dyrektywy. Polityki publiczne i wsparcie rządowe dla firm i kobiet.

Konferencja będzie odbywać się cyklicznie i jest ona nieodpłatna dla uczestników. Jest to wydarzenie dla kobiet profesjonalistek, które pragną promować przedsiębiorczość i leadership kobiet, dzielić się swoim doświadczeniem biznesowym oraz rozwijać umiejętności, inspirować innych i dzielić się wiedzą. Wydarzenie kierowane jest również do mężczyzn podejmujących decyzje osobowe w zarządach.

To wyjątkowa okazja, aby spotkać się z liderami i liderkami z różnych sektorów, którzy odgrywają kluczowe role w świecie biznesu, nauki, technologii, mediów oraz wielu innych dziedzin.

Wierzymy, że wymiana doświadczeń, dzielenie się inspiracjami oraz współpraca pomiędzy uczestnikami tej konferencji pozwoli na skuteczne osiąganie celów biznesowych oraz będzie inspiracją dla rozwoju firm i osobistych kompetencji liderek lub wyznaczania nowych ścieżek rozwoju.

Sponsorem wydarzenia był  zakład Poligraficzny Pol-Mak i Agencja City z siedzibą w Warszawie. Inicjatorką i organizatorką wydarzenia jest Kamila Król, prezeska Europejskiej Fundacji Inwestycji Zrównoważonych i Agencji City, organizującej m.in Polski Kongres Klimatyczny i Forum Liderów PPP. Inicjatorka i organizatorka konferencji i kongresów dotyczących największych na polskim rynku inwestycji sektora publicznego i prywatnego, z udziałem dużych podmiotów, Komisji Europejskiej i instytucji zagranicznych.

zdjęcia: Polski Kongres Klimatyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. czytaj więcej ROZUMIEM