Menu

Menu

Czy opłaca się inwestować pożyczone pieniądze?

Pożyczka na rozwójMasz pomysł na własny biznes? Możesz dużo zarobić? Przebieg inwestycji został już opracowany w najdrobniejszych szczegółach, ale…

Właśnie, tutaj pojawia się podstawy problem – nie masz kapitału początkowego, który mógłbyś zainwestować w rozkręcenie interesu. Wyjściem z tej sytuacji może być… pożyczka.

Pożyczka na nowy start

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, czy pożyczka pod inwestycję będzie opłacalna. Właściwie wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł i jakie będą potencjalne zyski naszego biznesu. Zaciągnięcie zobowiązania na przeprowadzenie inwestycji powinno być poprzedzone wnikliwą analizą.

Musimy też przekalkulować związane z nią koszty i możliwy do osiągnięcia zwrot – wskazane jest, aby rata pożyczki była niższa niż nasze zyski. Inaczej mówiąc, nie powinna kosztować nas więcej niż one, bo wtedy po prostu stracimy zamiast zarobić. Tylko trafiony pomysł pomoże więc rozwinąć skrzydła na rynku towarów, czy też usług.

Przykład? Finansowanie zakupów pożyczką jest zasadne między innymi wtedy, gdy mamy pewność, że oferta, czy nasze produkty szybko znajdą odbiorców i nabywców. Warto przy tym mieć na uwadze, że skuteczna inwestycja pozwoli na dalsze reinwestowanie uzyskiwanych dochodów. Dobrze byłoby jednak, gdybyśmy – oprócz zewnętrznego kapitału – dysponowali jeszcze jakimiś oszczędnościami. Sprawdzą się one doskonale, jako tak zawsze poduszki finansowe na trudniejsze okresy, które przecież zdarzają się w każdej branży.

Pożyczka na rozwój

Pożyczka na inwestycję nie musi dotyczyć tylko nowego biznesu, ale również tego już istniejącego. Są na przykład pożyczki dla firm w ratkomat.pl. Pożyczone fundusze mogą się przydać w celu przeprowadzenia niezbędnych działań, zmian, unowocześnień, ulepszeń. Dane przedsiębiorstwo musi się przecież cały czas rozwijać, a to z kolei łączy się z procesem ciągłego inwestowania. Poza tym pożyczkę można też wykorzystać na spłatę pilnych należności – podatków, składek ZUS czy faktur.

Zwykle opóźnienia w tych sprawach wiążą się z koniecznością uregulowania odsetek, a także ryzykiem mandatu skarbowego. W takich przypadkach warto więc skorzystać na przykład z krótkoterminowych pożyczek – w wielu przypadkach mogą okazać się one zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż kolejne narastające odsetki. Jeżeli potrzebujemy jednak zdecydowanie większej gotówki, możemy skorzystać z jeszcze innej opcji – rozwiązaniem może być pożyczka pod zastaw nieruchomości.

2 odpowiedzi na “Czy opłaca się inwestować pożyczone pieniądze?”

  1. Lubica pisze:

    Solidne i niezawodne finansowanie: Skorzystaj z tej wspaniałej okazji i uzyskaj wiarygodną pożyczkę finansową w wysokości od 50 000 do 5 000 000 PLN przy niskim oprocentowaniu i korzystnych warunkach dostawy. Wysoka przepustowość zatwierdzonych aplikacji. Gwarantuję szybkie i profesjonalne zachowanie. Jasna i zrozumiała umowa. Ta wspaniała oferta dotyczy całego kraju. Dostarczę ci wszystkich niezbędnych informacji pod adresem:

  2. zabielski pisze:

    Solidne i niezawodne finansowanie Skorzystaj z tej wspaniałej okazji, aby uzyskać wiarygodną pożyczkę finansową w wysokości od 50 000 do 5 000 000 PLN przy niskim oprocentowaniu i korzystnych warunkach dostawy. Wysoka przepustowość zatwierdzonych aplikacji. Gwarantuję szybkie i profesjonalne zachowanie. Jasna i zrozumiała umowa. Ta wspaniała oferta dotyczy całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.