Menu

Menu

Zbiorniki paliwa do busów i aut dostawczych

Zbiornik paliwa to kluczowy element każdego pojazdu. Ma znacznie większe znaczenie dla eksploatacji, niż może nam się wydawać – zostawia to jednak pole do poczynienia pewnych znaczących usprawnień.

Zbiorniki paliwa

Rola zbiornika na paliwo w pojeździe

Zbiorniki na paliwo są montowane we wszystkich pojazdach korzystających z paliw ciekłych i gazowych. Znajdziemy je w samochodach różnego typu – ciężarowych, osobowych czy busach, ale także w statkach, pojazdach specjalistycznych, a nawet samolotach. Ich zadanie jest stosunkowo proste: stanowią magazyn paliwa, które zasila silnik. Jego ilość przekłada się na odległość, jaką będziemy w stanie pokonać przy jednym pełnym tankowaniu.

Tego typu elementy mogą być wykonane z różnych materiałów. Zbiorniki paliwa z blachy są podatne na szybkie uszkodzenia i korozję, przez co nowocześniejsze rozwiązania najczęściej korzystają z aluminium. Alternatywą dla zbiorników są ogniwa bateryjne w pojazdach elektrycznych – dotyczy to jednak wąskiego grona aut, w którego skład wchodzą przede wszystkim nowe, ekologiczne samochody osobowe.

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych – co można zrobić, by jeździć dalej?

Współczesne samochody aktualnie korzystają z konwencjonalnych paliw kopalnych. Choć elektromobilność w ruchu drogowym zbliża się wielkimi krokami, w sektorze transportu na tego typu zmiany poczekamy nieco dłużej. Co sprawia, że samochód osobowy może jeździć na prąd, a ciężarówka już nie? Chodzi przede wszystkim o dystans – baterie w autach elektrycznych pozwalają na pokonywanie kilkuset kilometrów. Zasilanie paliwem gazowym lub ciekłym daje szansę na przebycie znacznie większej odległości, która zależy w dużej mierze od pojemności zbiornika paliwa.

Często wciąż jednak potrzebujemy lepszych parametrów. Niestety wiele busów i aut ciężarowych tworzonych przez popularnych producentów, takich jak Renault, Fiat, Iveco, Opel czy Peugeot, fabrycznie korzysta ze stosunkowo niewielkich baków. Zdarza się, że zbiorniki te są jedynie nieznacznie większe od tych montowanych w pojazdach osobowych. Zbyt małe zbiorniki na paliwo powodują stratę czasu i pieniędzy, szczególnie gdy dysponujemy sporą flotą pojazdów. Istnieje jednak prosty sposób, by znacząco usprawnić tę kwestię. Podejmując decyzję o zakupie alternatywnego, dodatkowego zbiornika paliwa, możemy zwiększyć maksymalny dystans na jednym tankowaniu nawet do kilku tysięcy kilometrów.

Kiedy warto postawić na dodatkowy zbiornik paliwa?

Powiększone zbiorniki paliwa do busów stają się coraz popularniejsze wśród osób pracujących w branży transportowej. Taki dodatek jest również wskazany w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przewozem osób – przystanki w trakcie kursu rzadko kiedy kończą się na samym tankowaniu, przez co czas podróży może znacznie się wydłużyć. W przypadku jazdy z towarami dzięki dodatkowemu zbiornikowi zyskujemy natomiast większą kontrolę nad wyznaczaniem trasy i postojów, minimalizując liczbę postojów po drodze.

Nieoczywiste korzyści – powiększone zbiorniki paliwa do busów to szansa na tańsze podróżowanie

Stawki za paliwo w poszczególnych krajach znacząco się różnią. Mało tego – w obrębie samej Polski ceny nie zawsze są takie same. W naszym kraju możemy jednak z łatwością tankować na fakturę, co pozwala ograniczać koszty. Powiększone zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych i busów gwarantują tym samym szansę na poczynienie naprawdę sporych oszczędności.

W momencie pisania tego artykułu cena oleju napędowego w Niemczech wynosi około 5,50 złotego – to o mniej więcej 1 zł więcej niż w Polsce. Przy zbiorniku wielkości 250 litrów zatankowanie w naszym kraju zapewnia nam 250 złotych oszczędności. To oczywiście jedynie przykład, jednak z pewnością warto wykorzystać taką możliwość w sektorze transportu.

Zbiorniki paliwa – świętokrzyskie. Gdzie kupić zbiorniki aluminiowe na zamówienie?

Znany producent zbiorników na rynku polskim to firma Arhen. To przedsiębiorstwo ze Starachowic, które oferuje bardzo szeroki wybór produktów. Wśród asortymentu można znaleźć zbiorniki paliwa przeznaczone do popularnych aut dostawczych – Renault Master, Volkswagen T4, Mercedes-Benz Sprinter i wielu innych modeli.

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych i busów dostępne na stronie https://zbiornikipaliwa.com.pl/ znakomicie sprawdzą się w przypadku eksploatacji transportowych aut na długich i krótszych dystansach. Jeśli potrzebny jest aluminiowy zbiornik paliwa, można spokojnie postawić na rozwiązania Arhen. Firma sprzedaje części posiadające homologację na całą Unię Europejską i 2-letnią gwarancję, a pojemność zbiornika może wzrosnąć do nawet 300 litrów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.