Menu

Menu

Zarabianie na kryptowalutach − bajka czy fakt?

Kryptowaluty pojawiły się na stałe w świadomości inwestorów kilka lat temu. Z początku sceptyczne podejście wielu inwestujących zaczęło zmieniać się w coraz większą popularyzację tego rynku finansowego. Zaczęło przybywać coraz więcej zwolenników, ale i zagorzałych przeciwników. Czy zarabianie na kryptowalutach to tylko bajka dla naiwnych dzieci, czy prawdziwa rzeczywistość? Śmiało można powiedzieć, że pojawienie się tej formy inwestycji to prawdziwa rewolucja.

Kryptowaluty z powodzeniem zastąpiły inne środki, w które do tej pory chętnie inwestowano. Akcje i obligacje, w które lokowano oszczędności, zaczęły tracić na sprzedawanych jednostkach. Złoto i inne szlachetne kruszce zaczęły zmniejszać sukcesywnie liczbę swoich zwolenników. Spopularyzowanie wirtualnej waluty uderzyło we wszystkie rynki. A pobudzające głosy o zbijanych małych fortunach zaczęły rozpalać wyobraźnię spragnionych bogactwa inwestorów.

Lata mijają, a spokojnie era bitcoin nadal trwa. W sieci nie brakuje relacji osób, które zarobiły krocie na BTC. Te oczywiście najczęściej dotyczą inwestorów, którzy zdecydowali się zakupić wirtualną walutę jeszcze wtedy, gdy ta nie była aż tak popularna. Zmieniający się kurs i rosnący kapitał przysłużył się do olbrzymiego wzrostu wartości zainwestowanych pieniędzy.

A co z przeciwnikami?

Przeciwników kryptowalut oczywiście również nie brakuje. Wiele opinii pozostawionych w Internecie potwierdza, że inwestorzy stracili wszystkie przeznaczone środki. Nie brak relacji, w których inwestujący dzielą się historiami o tym, że zamiast spodziewanego zysku udało im się odzyskać zaledwie część zamrożonego kapitału.

Tak jak w każdej dziedzinie, tak i w tym przypadku można znaleźć zarówno fanów, jak i przeciwników kryptowalut. Jedni twierdzą, że to wspaniałe narzędzie, drudzy uważają, że to jedna z najgorszych bujd naszych czasów i czynnik destabilizujący światową gospodarkę. Wszystko zależy od osobistych doświadczeń, które mogą być diametralnie różne.

Gdzie leży prawda?

Doświadczenie uczy, że odpowiedź może być tylko jedna: pośrodku. Obrót kryptowalutą może być niesamowicie opłacalny. Jednak, jak każda inwestycja, również ta, jest obarczona ryzykiem. Nie brakuje również zwykłych oszustów, którzy chcąc wykorzystać słabość lub niewiedzę inwestorów, posuwają się do nieetycznych technik.

Żeby inwestycje w kryptowaluty przebiegły zgodnie z oczekiwaniem inwestora, zaleca się w pierwszej kolejności poznanie mechanizmów rządzących tym rynkiem. To dość specyficzny obszar wiedzy, dlatego im więcej inwestujący dowie się przed uruchomieniem środków, tym lepiej. Jak wszędzie, tu również należy wyzbywać się pośpiechu. Kuszące oferty, dzięki którym można szybko zwielokrotnić swój kapitał, należy traktować niezwykle ostrożnie. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale trzeba pamiętać, że lepiej zakończyć inwestycję po dłuższym czasie, ale z zyskiem, niżi skończyć ją szybko, ale ze stratą.

Czy inwestować w kryptowaluty?

Ostateczna decyzja zawsze pozostaje po stronie inwestora. Jednak niesłabnąca popularność tego rodzaju inwestycji nakazuje jej poważne rozważenie. Kryptowaluty to naprawdę ciekawy temat, który niejednemu przyniósł olbrzymie zyski. Jednocześnie, tak jak w przypadku każdego innego tworu inwestycyjnego, należy wykazywać się ostrożnością.

Odpowiadając na pytanie, czy zarabianie na kryptowalutach jest bajką dla naiwnych dzieci czy rzeczywistością, można udzielić jednej odpowiedzi. W dobrych rękach wirtualna waluta jest naprawdę świetnym narzędziem do zarabiania. Nie tylko dla tych, którzy zdecydowali się zainwestować parę lat temu, ale również tych lokujących środki w obecnych czasach. Miejmy jednak świadomość ryzyka, jakim obarczona jest inwestycja.

Partnerem publikacji jest Bitcoin Era Software. – materiał sponsorowany 

Michał Łoś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.