Menu
 • Menu

  Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa – tradycja plus nowoczesne technologie

  Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa na rynku nieruchomości działa już ponad 60 lat. Jest jedną z największych spółdzielni na terenie Górnego Śląska. Zarządza ponad 220 nieruchomościami. W większości są to budynki  wielorodzinne. Zamieszkuje w nich  blisko 30 tysięcy zabrzan.

  Substancja mieszkaniowa Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma już swoje lata. Pierwszy budynek został oddany do użytkowania w  1958 roku. Największe inwestycje przypadły na przełom lat 70 i 80 ubiegłego stulecia.

  Warto wspomnieć, że spółdzielcze osiedla to nie tylko budynki – to także zaplecze handlowo-usługowe, placówki kulturalno-oświatowe dla mieszkańców. Najmłodsze ze swoich osiedli ZSM zbudowała  już w latach 90. w oparciu o nowe, poustrojowe zasady realizacji inwestycji mieszkaniowych.

  I tak w prawie niezmienionym kształcie Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa  dotrwała do lat bieżących. Niezmiennie, pomimo zmian gospodarczych i ustrojowych, zapewnia bezpieczeństwo prawne, obsługę techniczno-eksploatacyjną nieruchomości. Dba z należytą starannością o utrzymanie budynków i urządzeń w stałej sprawności technicznej, aby nie dopuścić do ich dekapitalizacji.

  Jednocześnie chętnie sięga po nowe, energooszczędne rozwiązania. Celem jest podniesienie wartości, standardu i estetyki majątku wspólnego członków spółdzielni. Szybszą realizację celu umożliwiają  dodatkowe środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Unii Europejskiej. Pozyskiwane są przede wszystkim na poprawę efektywności energetycznej budynków i likwidację azbestu. Do tego następuje rekultywacja terenów zielonych, inwestowanie w place zabaw, boiska, siłownie plenerowe. Prężnie działają dwa kluby osiedlowe z szeroką ofertą kulturalną dla mieszkańców.

  To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie stabilna polityka ekonomiczno-finansowa Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, konsekwentnie i niezmiennie realizowana przez zarząd, pod czujnym okiem rady nadzorczej. Zarząd ZSM wraz z pracownikami stale podnosi poziom świadczonych usług, stosując wdrożony w 2004 roku System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

  Jakie są efekty? Osiedla Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z roku na rok są bardziej kolorowe, otoczone przyjazną dla oka zielenią.  Dzieci bawią się na nowoczesnych, bezpiecznych placach zabaw. Substancja mieszkaniowa młodnieje. Sypią się nagrody i wyróżnienia, ostatnio – przyznany przez Śląską Izbę Budownictwa tytuł Ambasadora Nowoczesnej Technologii czy nagroda VIP 2019. Każde wyróżnienie zachęca do dalszej pracy.

  Jedna odpowiedź do “Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa – tradycja plus nowoczesne technologie”

  1. Mama WERONIKI pisze:

   czy to prawda że można wynająć miejsca parkingowe na wrocławskiej?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *