Menu

Menu

Z narzędziem LOT-u sprawdzisz aktualne restrykcje wjazdowe

LOT oferuje wirtualnego doradcę turystycznego, dzięki któremu podróżni mogą łatwo sprawdzić aktualizowane co godzinę informacje dotyczące restrykcji wjazdowych do danego kraju, a także sytuacji zdrowotnej na miejscu. Narzędzie przygotowane we współpracy z firmą Sherpa jest dostępne na stronie LOT.com. Zawiera również linki do wymaganych formularzy i deklaracji, w tym zdrowotnych.

System na bieżąco aktualizuje dane z tysięcy zaufanych źródeł, w tym oficjalnych witryn rządowych, organizacji turystycznych czy utrzymywanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Informacje są personalizowane na podstawie miejsca i daty rozpoczęcia oraz zakończenia podróży. Po wprowadzeniu miejsca docelowego w wynikach wyszukiwania pojawią się aktualne dane i wymagania dotyczące podróży do wybranego kraju oraz powiadomienia dotyczące potencjalnych zakłóceń w podróży, restrykcji na granicach i wymogów dotyczących testowania czy kwarantanny.

Ponadto narzędzie LOT-u umożliwia podróżnym dostęp do informacji na temat warunków wizowych i wiz elektronicznych oraz rozmaitych formularzy i deklaracji zdrowotnych obowiązujących w poszczególnych państwach. System pozwala m.in. na wyszukiwanie miejsc docelowych według poziomów ograniczeń – od braku ograniczeń, poprzez informacje na temat testów na Covid-19 i zasad kwarantanny, aż do zamknięcia granic.

Klienci potrzebują informacji w czasie rzeczywistym. LOT zawsze szukał optymalnych rozwiązań, mających na celu wygodę klientów, a system opracowany z naszym partnerem Sherpa to innowacyjne narzędzie, które pomoże naszym pasażerom w odnalezieniu się we wszystkich dynamicznie zmieniających się wymaganiach i przepisach wjazdu i pobytu, jakie w dobie pandemii wprowadzają rządy poszczególnych krajów − mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych w PLL LOT.

System na stronie LOT.com korzysta z interfejsu API, opartego na interaktywnej mapie. Firma Sherpa jest wiodącym globalnym dostawcą systemów agregujących aktualne wymogi dla branży turystycznej.

Źródło informacji: PAP Media Room

Fot. PLL LOT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.