Z korzyścią dla klientów, natury i gospodarki
Kompleks hotelowo-rekreacyjny Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu. W ramach pierwszego etapu zarządca obiektu, HSP Management, oddał gościom wille nad stawem oraz Ristorante Góra Słońca. Część hotelowa ma zostać otwarta jeszcze w 2024 r., a druga strefa willowa – w przyszłym roku. O inwestycji mówi Grzegorz Gacek, prezes HSP Management.
Termy Karkonosze Resort & Spa zostały oficjalnie otwarte. To sztandarowa inwestycja HSP Management. Jakie atrakcje czekają na gości?
Grzegorz Gacek: W strefie willowej znajdują się apartamenty o wysokiej klasie designu, z których roztacza się zachwycający widok na staw ozdobny. Goście mogą korzystać z zewnętrznych jacuzzi, znajdujących się na tarasach wszystkich dziewięciu budynków, aby w pełni doświadczyć regeneracyjnych właściwości wody. Miłośników włoskich smaków zauroczą propozycje szefa kuchni Ristorante Góra Słońca, z której rozchodzą się aromaty gorącej Italii.
Co składa się na strefę willową, którą właśnie oddaliście do użytku i na jakie udogodnienia mogą liczyć odwiedzający?
Grzegorz Gacek: Na strefę willową składa się łącznie 126 pokoi i apartamentów. Ich wnętrza zostały starannie wyposażone w designerskie meble, aneksy kuchenne, wygodne łóżka oraz klimatyzację. Dzięki drewnianemu wykończeniu przestrzeni obiekt jest elegancki i przytulny. Nasz kompleks to również centrum wypoczynku, rozrywki i aktywności. Włoska restauracja Ristorante Góra Słońca serwuje doskonałą pizzę i wyjątkowe dania z najwyższej jakości składników. Co więcej, na tarasie każdej willi znajduje się jacuzzi, które pomoże w osiągnięciu wysokiego poziomu relaksu i odprężenia.
Kolejnym etapem jest otwarcie części hotelowej. Co będzie jej głównym wyróżnikiem?
Grzegorz Gacek: Imponujący projekt architektoniczny o powierzchni 3 500 mkw. lustra wody pozwoli dosłownie zanurzyć się w świecie spa. Koncepcja kompleksu opiera się na filozofii Sanus Per Aquam – czerpaniu sił witalnych, ukojeniu zmysłów oraz powrocie do zdrowia poprzez wodę. Dodatkowym atutem miejsca będzie obecność wód termalnych, które dzięki zawartości składników fluorkowo-krzemowych mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Temperatura wody w basenach zewnętrznych, osiągająca 28−36°C, umożliwi całoroczne kąpiele termalne, możliwe w części hotelowej.
Co kryje się za ideą tej inwestycji? Jakie cele chcą państwo osiągnąć, zarządzając tym obiektem?
Grzegorz Gacek: Nasi goście będą mogli cieszyć się odprężeniem i wyciszeniem oraz korzystać z udogodnień dostępnych na terenie całego resortu, co pozwoli na osiągnięcie idealnej harmonii podczas pobytu. Kładziemy nacisk na odnowę sił witalnych. Naszym celem jest stworzenie atmosfery slow life, umożliwiającej gościom doświadczanie nowych smaków, relaksacyjnych właściwości wody i aktywności rekreacyjnych – wszystko to w wyjątkowym klimacie Karkonoszy.
Termy Karkonosze Resort & Spa położone są w miejscowości Staniszów – 6 km od centrum Jeleniej Góry, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej. Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej jest unikatowym miejscem w skali Polski i Europy. Lokalizacja jest jednym z największych atutów naszej inwestycji. W przepięknym krajobrazie otoczonym Karkonoszami i Rudawami Janowickimi znajduje się kilkadziesiąt dawnych rezydencji szlacheckich. Dodatkową atrakcją regionu jest bliskość Gór Izerskich, a także licznych tras rowerowych i spacerowych.
Czy Termy Karkonosze Resort & Spa oferują możliwość inwestycji w apartamenty?
Grzegorz Gacek: Oczywiście, musimy wciąż podążać za trendami, ale również je tworzyć. Największy potencjał w tym zakresie mają nieruchomości położone w atrakcyjnych turystycznie miejscach, takich jak nadmorskie kurorty, górskie miejscowości czy historyczne miasta. Zakup inwestorski oferuje nie tylko korzyści finansowe, lecz także szereg innych zalet. Właściciele nieruchomości mają możliwość odpoczynku od miasta, jak również poznania nowych miejsc i ludzi podczas korzystania z własnego apartamentu.
Nawiązywanie relacji z ludźmi z innych regionów kraju to z kolei niepowtarzalna okazja, aby zdobywać unikalne doświadczenia i stawać się częścią historii, które mogą być bardzo rozwijające.
Dlaczego zdecydowali się państwo na taką inwestycję akurat w Karkonoszach? Do tej pory flagowym obiektem firmy był hotel Szczawnica Park Resort & Spa***** w Pieninach, z którym HSP Management był mocno kojarzony.
Grzegorz Gacek: Nasze plany rozwoju zakładają, że nie możemy ograniczać się do jednego regionu Polski. Wychodzimy ze strefy komfortu, szukamy nowych inwestycji i możliwości działania również w innych obszarach. Na lokalizację naszej inwestycji wybraliśmy tereny Kotliny Jeleniogórskiej, których atutem jest bogactwo natury, gwarantujące piękne widoki. Dodatkowym walorem Staniszowa, gdzie powstają Termy Karkonosze, jest bliskość Karkonoszy oraz takich kurortów, jak Karpacz czy Szklarska Poręba. Lokalizacja na pewno jest jedną z głównych zalet tej inwestycji, ale nie tylko. Stawiamy na najwyższą jakość wykończenia oraz unikalny design. Ofertę kierujemy do wszystkich, którzy cenią prawdziwy odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku.
W jaki sposób termy wpływają na zrównoważony rozwój regionu?
Grzegorz Gacek: Nasz obiekt może wpływać na zrównoważony rozwój regionu na wiele sposobów, skupiając się na ekologii, gospodarce oraz społeczności lokalnej. Termy Karkonosze Resort & Spa korzystają z odnawialnych źródeł energii, co zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ogranicza ślad węglowy. Efektywne zarządzanie zasobami wodnymi, np. przez recykling wody i instalację systemów oszczędzających wodę, jest kluczowe w obiektach termalnych. Ponadto segregacja odpadów, kompostowanie i ograniczenie użycia plastiku przyczyniają się do redukcji ilości odpadów.
Zatrudniamy pracowników z lokalnej społeczności, co wspiera gospodarkę regionu i zmniejsza problem bezrobocia. Nasza współpraca z lokalnymi producentami żywności, rzemieślnikami i dostawcami usług wzmocni lokalny rynek. Co więcej, stawiamy na szeroką promocję pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i innych form aktywności, które minimalizują negatywny wpływ na przyrodę. Na etapie realizacji inwestycji stosujemy materiały budowlane przyjazne dla środowiska, dbając o harmonijną integrację obiektu z otaczającym krajobrazem. Wierzymy, że już wkrótce staniemy się liderem zrównoważonego rozwoju w regionie, przyczyniając się do ochrony środowiska, wsparcia lokalnej gospodarki oraz poprawy jakości życia mieszkańców.
Rozmawiał Piotr Nowacki
Dodaj komentarz