Menu
Menu

Wizz Air zmienia zasady przewozu bagażu

Wizz AirWęgierska linia Wizz Air od 1 listopada 2018 roku wprowadza nowe zasady dotyczące przewozu bagażu. Jak pisze na swym portalu Polsat News, w tej chwili każdy pasażer może bez opłaty wnieść na pokład jeden bagaż o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i maksymalnej wadze 10 kg.

Od 1 listopada maksymalne wymiary zostaną zmniejszone do 40 x 30 x 20 cm. Wniesienie bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 23 cm będzie już wymagało zakupu usługi WIZZ Priority. Dodatkowo – pisze Polsat News – wprowadzona została opcja przewozu bagażu rejestrowanego o wadze do 10 kg. Jej cena rozpoczynać się będzie od 7 euro.

Od listopada Wizz Air zwiększy swoją ofertę do 50 różnych opcji przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego. Jak napisano w wydanym komunikacie:

Jasne podejście do polityki bagażowej przyczyni się do wygodniejszego i szybszego wejścia na pokład, korzystnie wpłynie na wrażenia pasażerów na temat lotu i poprawi wydajność odlotów. Większy wybór możliwości rozmiarów i wagi bagażu umożliwi klientom wybór lepiej dopasowany do ich potrzeb. (cytat za Polsat News)

Rezerwacje w Wizz Air dokonywane przed 10 października na loty w listopadzie

W przypadku dokonania rezerwacji przed 10 października 2018 roku na lot, który odbędzie się po 1 listopada, pasażerowie nie będą musieli wnosić dodatkowych opłat. W przypadku braku usługi WIZZ Priority, linia doda bezpłatny bagaż rejestrowany. Natomiast rezerwacje z bagażem rejestrowanym otrzymają usługę WIZZ Priority.

Wizz Air podkreśla wielokrotnie w swoim komunikacie, że zmiana ma zagwarantować jedynie większą wygodę dla pasażerów.

Jak pisze Polsat News, od sierpnia tego roku na pokład samolotów Wizz Air można wnosić tylko jedną sztukę bagażu o wymiarach 55 x 40 x 23 i maksymalnej wadze 10 kg. W przypadku przekroczenia wagi, lub gabarytów, bagaż zostaje przekwalifikowany z podręcznego na rejestrowany a pasażer ponosi koszty jego przewozu według cennika.

Zmiana zasad dotyczy wielu polskich podróżnych. Od 2004 roku skorzystało z usług przewoźnika 83 mln naszych rodaków. Samoloty Wizz Air lądują na 143 lotniskach w 44 krajach. Linia posiada 104 samoloty typu Airbus A320 i Airbus A321. Odbywają one loty na 600 trasach.

Przed wylotem na Boże Narodzenie lub 1 Listopada dobrze więc sprawdzić nowe zasady.

Autor: Sebastian Bujak
Źródło – Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.