Menu

Menu

VOLVO zrywa z napędem spalinowym

Volvo Cars, szwedzki producent samochodów w segmencie premium, oświadczył, że zrywa z napędem spalinowym. Wszystkie nowe modele mają być wyposażone wyłącznie w silniki elektryczne, lub hybrydowe. To historyczny moment w dziejach motoryzacji. Po raz pierwszy tak duży producent samochodów zamierza całkowicie odejść od montowania tradycyjnego napędu.

Volvo

Fot. Volvo Cars

Według firmy, decyzja stanowi przejaw nastawienia na przyszłościowe rozwiązania. Z czasem bowiem – obok samochodów autonomicznych – napęd elektryczny ma stać się powszechnym rozwiązaniem w motoryzacji. Możliwe, że jesteśmy świadkami jednego z największych przełomów w historii branży.

Minęło już 120 lat od wprowadzenia napędu spalinowego. Przez ten czas miał on zdecydowanie dominującą pozycję. Teraz może się to zmienić. Producenci samochodów podążają dziś w kierunku elektryfikacji swoich aut.

Najważniejszy dla nas jest klient. Klienci coraz częściej wymagają samochodów elektrycznych, a my chcemy na te wymagania, zarówno obecne jak i przyszłe, odpowiedzieć. Stwierdził Hakan Samuelsson, President i Chief Executive.

Wszystkie modele VOLVO mają mieć elektryczny lub hybrydowy napęd

Volvo Cars przedstawi wkrótce portfolio swoich przyszłych aut. Mają to być samochody w pełni elektryczne, lub z silnikami hybrydowymi typu plug in oraz mild hybrid. W latach 2019 – 2021 firma planuje wprowadzenie na rynek 5 całkiem nowych, w pełni elektrycznych modeli. Spośród nich 3 stanowić będą samochody volvo, a pozostałe 2 reprezentować będą markę samochodów sportowych Polestar. Volvo zapowiada, że szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

Wszystkie nowe modele elektryczne będą również dostępne z napędem hybrydowym typu plug-in lub mild hybrid. Firma zakłada, że gama oferowanych przez nią aut stanie się największą wśród wszystkich producentów samochodów elektrycznych.

Decyzja Volvo Cars oznacza, że nie będą już produkowane modele bez wersji z napędem całkowicie elektrycznym. Modele napędzane silnikami spalinowymi, zostaną stopniowo wycofane z produkcji.

Jak powiedział Hakan Samuelsson: Komunikat oznacza koniec produkcji, w przyszłości, samochodów z napędem konwencjonalnym. Volvo Cars oświadczyło, że planuje sprzedać milion samochodów elektrycznych, w tym hybrydowych, do roku 2025. Tak właśnie zamierzamy osiągnąć cel, o którym mówiliśmy wcześniej.

Firma – wprowadzając nową politykę – chce pokazać, że jednym z jej głównych celów jest dbałość o środowisko naturalne i troska o czystość miast. Firma twierdzi też, że jej celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla zarówno podczas eksploatacji samochodu, jak i procesu produkcji.

Decyzja Volvo Cars o zaprzestaniu korzystania z tradycyjnego napędu jest kolejną podjętą w sprawie wprowadzeni napędów alternatywnych. W lipcu tego roku jego przedstawiciele oświadczyli, że zamierzają dokonać zmian technologicznych w sportowych samochodach Polestar. Ma to być marka samochodów elektrycznych o wysokich osiągach.

Źródło – VOLVO


Największy dealer Volvo w Polsce należy do struktury importera i mieści się w Warszawie:
https://domvolvo.volvocars-partner.pl/

Jedna odpowiedź do “VOLVO zrywa z napędem spalinowym”

  1. JaMig21 pisze:

    JaMig21— Ten TUMAN co to napisał, niech się ROZPĘDZI i WALNIE ŁBEM w MUR !!!! Firma Volvo Cars, od 2011 roku… NIE JEST firmą szwedzką LECZ CHIŃSKĄ !!!! DOTARŁO ???!!! CHIŃSKA firma Volvo Cars, NIE PRZECHODZI WYŁĄCZNIE na napęd elektryczny, tylko na POŁĄCZENIE spalinowy+elektryczny !!!! DOTARŁO ???? W każdej chwili może się z tego bubla WYCOFAĆ !!!! Reszta, to PROPAGANDA, bo autami elektrycznymi i hybrydami jeżdżą TYLKO BOGACZE !!!! Żeby auto elektryczne SIĘ OPŁACAŁO ( w stosunku do spalinowego!),to MUSI zrobić 30 000 km w ciągu roku!!!! No i to by było na tyle, odnośnie tych GŁUPICH sensacji !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.