Menu
 • Menu

  TOP 5 aplikacji mobilnych dla seniorów

  Internet nie jest zarezerwowany dla młodych i nastolatków. Tak naprawdę w sieci można znaleźć bardzo wiele treści, które mogą zainteresować seniorów. Coraz więcej osób po 65. roku życia prowadzi aktywne życie online, korzystając z laptopów lub smartfonów. Przedstawiamy 5 najlepszych aplikacji mobilnych dla seniorów.

  aplikacje mobilne dla seniorów

  Big Launcher dla seniorów

  Pierwszą najbardziej przydatną aplikacją dla seniorów jest Big Launcher. Zasada działania tej aplikacji jest bardzo prosta – jej zadaniem jest podmiana interfejsu w telefonie, żeby był bardziej czytelny i łatwy w obsłudze. Dzięki temu Internet przestanie być niedostępny dla osób starszych, które będą mogły swobodnie korzystać ze wszystkich aplikacji.

  Zdrowe zakupy

  Aplikacja mobilna szczególnie przydatna w markecie lub dyskoncie. Dzięki niej można dowiedzieć się, jakie składniki znajdują się w kupowanych produktach i których z nich należy unikać w codziennej diecie. To bardzo przydatne zwłaszcza dla seniorów, ponieważ w ich przypadku utrzymywanie zdrowego trybu życia jest szczególnie ważne.

  Aplikacja mobilna Lupa

  Lupa może przydać się każdej starszej osobie. Dzięki telefonom można z niej skorzystać w każdym miejscu. Wystarczy sięgnąć po aplikację Lupa. Jest ona połączona z aparatem – wystarczy przesuwać kamerą nad tekstem, by zobaczyć go w powiększeniu. Zupełnie jak pod lupą.

  Dr Poket dla lepszej organizacji

  Dr Poket to aplikacja dedykowana dla seniorów. Jej zadaniem jest ułatwienie organizacji przyjmowania leków. Wystarczy wprowadzić do niej nazwy leków i dawkowanie, a aplikacja będzie wysyłała powiadomienie, kiedy przyjdzie czas na przyjęcie tabletek. Aplikacja Dr Poket działa nawet wtedy, gdy Internet jest wyłączony lub w danej chwili nie ma do niego dostępu.

  Jakdojade dla aktywnych seniorów

  Jakdojade to aplikacja, która przydaje się wszystkim osobom podróżującym za pomocą komunikacji miejskiej. W aplikacji znajdują się rozkłady jazdy wszystkich środków transportu miejskiego dla wielu różnych miast. Wystarczy wybrać miejscowość i wprowadzić przystanek, do którego chcesz dojechać i od razu pojawia się dokładny opis trasy wraz z numerami linii. Bardzo przydatne dla wszystkich.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *