Menu
 • Menu

  Tesco likwiduje największe sklepy

  Tesco likwiduje największe sklepyJedna z największych sieci handlowych w Polsce zmienia swoją politykę. Jak podaje na swoim portalu TVN24 BiS, Tesco likwiduje największe sklepy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował, że otrzymał kolejny wniosek w sprawie przejęcia powierzchni handlowej.

  Tesco likwiduje największe sklepy, a te przejmowane są przez inne sieci. Ostatnio do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie przejęcia powierzchni handlowej we wrocławskim C.H. Magnolia Park. Centrum zlokalizowane jest przy ul. Legnickiej 58. Nowym użytkownikiem ma stać się francuski Carrefour.

  Jak czytamy w cytowanym przez TVN24 BiS komunikacie UOKiK: Powierzchnia ta jest obecnie wynajmowana przez Tesco (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i wykorzystywana do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego w formacie hipermarketu z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

  Wniosek o przejęcie wpłynął do urzędu 31 grudnia 2019 roku. Nie jest to pierwszy taki przypadek. Brytyjska firma pozbywa się części swojej dotychczasowej działalności. Już w czwartek UOKiK zgodził się na przejęcie trzech sklepów przez niemiecką sieć handlową Kaufland. W tym przypadku – podaje TVN24 BiS – wszyscy pracownicy Tesco zostaną zatrudnieni przez Niemców, a sklepy działać będą pod nową nazwą.

  Tesco likwiduje największe sklepy, by zwiększyć rentowność

  Jak pisze TVN24 BiS: Przedstawiciele Tesco wyjaśniają, że sprzedaż sklepów to element planu dotyczącego skoncentrowania działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki. Na potrzebę „poprawy wyników działalności w Polsce” Tesco wskazywało już zresztą wcześniej.

  Portal podaje, że Tesco jest jedną z największych sieci handlowych w Polsce. Jej przychody w 2018 roku wyniosły ponad 11 mld zł. Ponieważ Tesco likwiduje największe sklepy, jego miejsce w rankingu może się zmienić. W 2018 roku wygrywało ono z wieloma innymi wielkimi sieciami jak: Kaufland – 10,2 mld złotych przychodu, Carrefour – 9,2 mld złotych, Rossmann – 8,3 mld złotych, Żabka – 7,3 mld złotych, LPP (właściciel między innymi marek Reserved i House) – 6,9 mld złotych oraz Euro Net (właściciel RTV Euro AGD) – 6,9 mld złotych.

  Natomiast większe od Tesco przychody w 2018 roku zanotowały: Jeronimo Martins (właściciel Biedronki i Hebe) – 51,2 mld złotych, Lidl – 16,2 mld złotych, Eurocash (posiadacz takich marek jak: Groszek, Lewiatan, abc i Delikatesy Centrum) – 16,2 mld złotych oraz Auchan – 12 mld złotych.

  Autor: Wojciech Ostrowski
  Źródło: TVN24 BiS

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *