Menu
 • Menu

  Społeczna odpowiedzialność biznesu w Uniwersal Sp. z o.o.

  Uniwersal Sp. z o.o. – laureat nagrody w konkursie Teraz Polska – od 30 lat działa na rzecz społeczności lokalnej. Firma jest także znana ze wspierania różnego rodzaju przedsięwzięć charytatywnych. Uniwersal Sp. z o.o. ma pod opieką 8-letnią Maję – bardzo dzielną, wesołą dziewczynkę, która uwielbia tańczyć, śpiewać, lepić figurki z modeliny i – co może wydać się dziwne – chodzić do szkoły. Maja choruje na guza mózgu – glejaka struktur wzrocznych. 12 kwietna 2019 r. przeszła bardzo długą i ciężką operację w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, jednak guza nie udało się usunąć w całości. Po 3 miesiącach podczas kontroli okazało się, że guz się odnowił. Maja jest leczona w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie co tydzień jest poddawana chemioterapii – czekają ją 52 cykle.

  Firma Uniwersal wpiera terapię dziewczynki prowadzoną równolegle w Niemczech, która polega na podaniu komórek dendrytycznych, wirusów onkolitycznych – jest to bardzo skuteczna, ale jednocześnie bardzo droga terapia. Maja przeszła już 3 cykle terapii w Niemczech, przed nią jeszcze 6 cykli, a koszt jednego to ok. 14 tys. euro. Guz ciągle rośnie i następstwem choroby jest bardzo szybko pogarszający się wzrok, więc firma Uniwersal wspiera rodziców w szukaniu pomocy – każda pomoc jest dla Mai na wagę złota. Jeżeli ktoś chciałby pomóc Mai w jej walce, prosimy o wsparcie.

  Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Numer konta: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 (darowizna dla MAJA GONERA).

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *