Menu

Menu

Rusza emisja obligacji Columbusa o wartości 60 mln zł

Zarząd Columbus Energy SA zdecydował się na emisję obligacji. Łączna wartość nominalna papierów serii F wyniesie 60 mln zł. Będzie to pierwszy etap realizacji programu emisji obligacji o wartości do 200 mln zł.

Ogłoszony przez spółkę program ma na celu dywersyfikację finansowania działalności całej Grupy Kapitałowej Columbus Energy. − Celem obecnej emisji obligacji serii F jest pozyskanie finansowania na zakup kolejnych projektów farm fotowoltaicznych, które są na różnym etapie realizacji. Dodatkowo, co zapowiadaliśmy już w ubiegłym roku, interesujemy się akwizycją projektów farm wiatrowych. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej rozbudować nasze portfolio i zwiększyć pozycję Columbus na rynku nowoczesnej energetyki − komentuje Janusz Sterna, wiceprezes zarządu Columbus Energy S.A.

Obligacje serii F będą emitowane przez spółkę dominującą Columbus Energy SA. Z kolei za realizację inwestycji w projekty farm fotowoltaicznych lub wiatrowych będą odpowiadały spółki zależne z Grupy Kapitałowej Columbus Energy. Decyzją zarządu firmy propozycje nabycia obligacji serii F zostaną skierowane do wybranych inwestorów kwalifikowanych.

Columbus Energy SA jest wiodącym dostawcą usług na rynku nowoczesnej energetyki. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej zarówno dla gospodarstw domowych, jak i biznesu. Ponadto spółka realizuje długoterminowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Dodajmy, że Columbus Energy SA jest najwyżej wycenianą spółką na rynku NewConnect. Jej coroczny, dynamiczny wzrost przychodów plasuje firmę wśród głównych udziałowców rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.