Menu
 • Menu

  Rolety zewnętrzne – co warto wiedzieć przed montażem?

  Kiedy urządzamy swój dom, chcemy przede wszystkim, by był on wygodny, ale też piękny. Często jednak podejmując decyzje związane z wystrojem, skupiamy się tylko na tym, co znajduje się w budynku. W praktyce na poziom komfortu, jakim charakteryzuje się nasz dom, ogromny wpływ mają również czynniki zewnętrzne. Chodzi tu nie tylko o kwestię posiadania za oknem pięknego widoku, ale też o to, jak pogoda na zewnątrz może wpływać na Twój komfort w domu. Właśnie dlatego klienci coraz częściej interesują się zakupem rolet zewnętrznych, które oferują szereg korzyści. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na ich montaż?

  rolety zewnętrzne

  Jakie są korzyści montażu rolet zewnętrznych?

  Pierwszą odpowiedzią, która pojawia się automatycznie w głowach wielu osób na myśl o roletach zewnętrznych jest możliwość wygodnego zacienienia pomieszczenia – sprawiają, że palące promienie słońca nie dostają się do wnętrza i nie nagrzewają nadmiernie budynku. Zapewniają również prywatność – co jest szczególnie istotne w domach, których okna wychodzą bezpośrednio na ulicę, co może prowadzić do uczucia dyskomfortu, a przecież wszyscy chcemy móc czuć się swobodnie we własnym domu. Obie te funkcje są ważne, jednak spełnić mogą je również rolety wewnętrze – co więc wyróżnia ich zewnętrzną alternatywę?

  • bezpieczeństwo: ponieważ taka roleta musi być w stanie sprostać warunkom atmosferycznym, jej konstrukcja już z zasady musi być dość solidna. Stanowi to w pewnym sensie dodatkowy poziom ochrony naszego domu przed włamaniem – dla jeszcze większego bezpieczeństwa warto zainteresować się również modelami antywłamaniowymi, które zostały zaprojektowane właśnie w celu zapewniania oknom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.
  • izolacja: odpowiednia izolacja termiczna budynku jest kwestią niezwykle ważną – sprawia, że do ogrzania domu zużywamy mniej energii, co jest równie korzystne dla środowiska, jak i naszego portfela. Niestety w wielu domach to właśnie okna stanowią problem, jeśli chodzi o skuteczną izolację – rolety zewnętrzne są w tym zakresie bardzo pomocne, ponieważ pełnią funkcję dodatkowej bariery utrzymującej ciepło wewnątrz budynku, a zimno na zewnątrz. W dodatku ich właściwości izolacyjne sprawiają też, że świetnie radzą sobie z hałasami, dzięki czemu możemy spędzać spokojne i ciche wieczory w naszym domu.
  • estetyka: nie mniej ważna jest kwestia estetyki budynku – dom, który dobrze prezentuje się również na zewnątrz, zyskuje na wartości, jest to więc też kwestia istotna pod względem finansowym. Nowoczesne rolety nie tylko świetnie pełnią swoje podstawowe funkcje, ale są również projektowane w sposób, który sprawia, że są atrakcyjnym dodatkiem urozmaicającym bryłę budynku, dzięki czemu po prostu prezentuje się on lepiej.

  Jakie są dostępne rodzaje rolet?

  Nie każda roleta zewnętrza jest taka sama, obecnie do wyboru mamy kilka opcji, podzielonych między innymi ze względu na sposób ich montażu, są to na przykład:

  • rolety naokienne – montowane na ramie okna,
  • rolety elewacyjne – montowane na elewacji budynku.

  Równie ważny jest wybór systemu sterowania. Tutaj mamy do wyboru dwa rozwiązania: sterowanie ręczne oraz elektryczne. W przypadku sterowania elektrycznego mogą być to podstawowe rozwiązania sterowane pilotem lub przyciskiem, ale też te korzystające z najnowszych technologii, którymi możemy sterować za pomocą aplikacji.

  Dopiero kiedy wybierzemy właściwy w naszej sytuacji model, będziemy wiedzieć, w jaki sposób poprawnie zamontować daną roletę. Choć oczywiście dla osiągnięcia najlepszych rezultatów najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom – w ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze rolety zostały zamontowane w sposób właściwy i korzystanie z nich nie będzie wiązało się z żadnymi komplikacjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.