Menu

Menu

Rezerwacja mieszkań online – jak to działa?

Sytuacja związana z globalną epidemią utrudniła życie przedsiębiorcom z wielu branż. Część bardzo sprawnie przeniosła się do internetu i głównie tam prowadzi swoją działalność. Jednak są branże, które na pierwszy rzut oka niezwykle trudno przenieść w większym stopniu do wirtualnego świata. Jedną z nich jest bez wątpienia branża deweloperska. Przedsiębiorcy jednak wykazują się zaskakującą elastycznością i część swoich usług oferują przez internet. Przykładowo, Develia umożliwia rezerwacje mieszkania online i spotkanie z doradcą w wirtualnym biurze. Jak to działa?

mieszkania online

Zakup mieszkania online – pierwszy krok

Przeglądanie ogłoszeń dotyczących zakupu mieszkań z rynku pierwotnego weszło już w krew wszystkim konsumentom. Jeśli ktoś szuka lokum dla siebie, w pierwszej kolejności sięga po smartfona czy siada do komputera. W tym kontekście branża deweloperska już dawno przeniosła się do internetu. Teraz wrocławski deweloper Develia idzie jeszcze o krok dalej i oferuje osobom zainteresowanym zakupem rezerwację mieszkania online i wirtualne spotkanie z doradcą.

Wystarczy na stronie internetowej firmy wypełnić formularz, podać podstawowe dane – imię, nazwisko, mail, numer telefonu i miasto, w którym chce się kupić mieszkanie. Dzięki temu doradca Develii będzie mógł skontaktować się z zainteresowaną osobą i umówić wideorozmowę na dogodny termin i godzinę.

Dzięki temu można oszczędzić dużo czasu na dojazd do biura sprzedaży dewelopera i spotkanie. Jest to również niezwykle wygodne, jeśli kupuje się mieszkanie w innym mieście niż obecnie się mieszka. Można dzięki temu załatwić pierwsze formalności z domu.

Rezerwacja mieszkania u dewelopera – jak przebiega?

Podczas rozmowy z doradcą można dopytać o wszystkie szczegóły inwestycji wybranej inwestycji, jak standard mieszkań, okolica, udogodnienia. Rozmowa z doradcą online to również dobre rozwiązanie dla osób, które wciąż nie są jeszcze do końca pewne ostatecznego wyboru. Konsultacja ze specjalistą, który doskonale zna lokalny rynek nieruchomości, wie jakie zalety i udogodnienia mają konkretne lokalizacje oraz zna dokładną charakterystykę oferowanych mieszkań,  może doradzić i bardzo ułatwić ostateczny wybór.

Kiedy decyzja już zapadnie, można przystąpić do rezerwacji mieszkania. Umowa rezerwacyjna mieszkania – co gwarantuje?

Rezerwację można określić jako swojego rodzaju obietnicę, którą składają sobie obie strony. Deweloper obiecuje, że gdy już zakończy się inwestycja, a mieszkania będą gotowe do sprzedania, zatrzyma wskazany lokal dla klienta, który rezerwował. Klient natomiast obiecuje kupić to mieszkanie. W dobie dość dużego popytu na mieszkania, w wielu lokalizacjach sprzedają się one na pniu, rezerwacja jest również ukłonem w stronę zdecydowanych nabywców.

Rezerwacja mieszkania online – deweloperzy wchodzą śmielej do internetu

Nie ulega wątpliwości, że światowa epidemia przyspieszyła wiele procesów, które w innych okolicznościach trwałyby o wiele dłużej. Na pewno jednym z nich jest głębsze i śmielsze wejście wielu branż do internetu. Często wydawało się, że w przypadku zakupu mieszkania, oprócz tego, że można obejrzeć je w sieci przed transakcją, większość procesu zakupowego trzeba przeprowadzić bezpośrednio u sprzedawcy.

Możliwość rezerwacji mieszkania online z całą pewnością jest dużym krokiem w kierunku jeszcze wygodniejszego zakupu mieszkania – nomen omen – bez wychodzenia z domu!

materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.