Menu
Menu

Projekcja i druk: nowe technologie dla samorządów

Zarówno jednostki samorządowe, jak i urzędy oraz instytucje publiczne czy edukacyjne, mają takie same wymagania: oczekują bezpiecznych, długowiecznych i łatwych w użyciu technologii, które zwiększą efektywność i atrakcyjność przekazu. Dodatkowo wiele z nich wymaga rozwiązań, które umożliwią elastyczne dostosowanie do zmieniających się w ciągu roku potrzeb.

urządzenie EPSON

Zalety projektorów

Projektory Epson wyróżniają się łatwością podłączania, obsługi i mobilnością. W razie potrzeby projektor można błyskawicznie przenieść do innego pomieszczenia, co jest istotną zaletą w porównaniu z ciężkimi monitorami. Jednak największą zaletą projekcji z punktu widzenia zastosowań jest sam obraz − większy rozmiar przekłada się na lepszą widoczność i czytelność, także z dalszej odległości obraz o przekątnej 100” czy 120” jest dużo czytelniejszy, niezależnie od tego, czy użyty będzie na w sali obrad, czy w szkole.

Dodatkowe zalety projekcji to m.in. skalowalność obrazu (od 30” do 1000”), wysoka rozdzielczość (Full HD, a nawet 4K) z wysokim kontrastem, niska waga od 1,8 kg do 6 kg, co gwarantuje mobilność, szereg złączy (nawet 3 x HDMI). Nie można też zapomnieć o komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi i Miracast. Dzięki temu można przesyłać obraz z komputera lub smartfona i funkcji split screen, która pozwala na podzielonym ekranie na wyświetlanie treści nawet z czterech źródeł równocześnie. Co ważne, oglądamy światło odbite, a więc zdecydowanie bezpieczniejsze dla oczu niż emitowane w stronę widza z TV czy monitora. Bezpieczeństwo rozwiązań projekcyjnych Epson potwierdza certyfikat TCO.

Istotną kwestią zawsze są koszty utrzymania. Dlatego coraz więcej projektorów Epson wykorzystuje laserowe źródło światła, które zapewnia działanie do 20 000 godzin. Większość z nich objętych jest 3-letnią gwarancją, a modele ultrakrótkoogniskowe i krótkoogniskowe – bardzo popularne m.in. w szkolnictwie − mają aż 5-letnią gwarancję.

Informacja, edukacja, rozrywka

Inwestycja w nowoczesne technologie to także optymalizacja wydawania funduszy publicznych. Warto pamiętać, że dobrze wybrany sprzęt może świetnie służyć różnym użytkownikom i różnym celom. Jednostki podległe samorządom, np. domy kultury, potrzebują dziś niezawodnych, wygodnych w obsłudze systemów do prezentacji treści oraz intuicyjnej komunikacji z mieszkańcami. Stąd coraz większa popularność projekcji w miejscach, gdzie należy przekazywać informacje, czy umożliwić komunikację podczas spotkań z udziałem wielu osób. W przypadku modeli Epson dzięki autorskiej technologii 3LCD obraz jest wystarczająco jasny, by można było z niego korzystać w świetle dziennym. Idealnym rozwiązaniem będą modele, które latem można wykorzystać na zewnątrz, np. do tworzenia kin plenerowych lub szkolnych wieczorów filmowych, a w sezonie jesienno-zimowym znajdą one zastosowanie w pomieszczeniach. Przykładami takich urządzeń są modele EB-L520U, EB-L770U oraz projektory o wysokich jasnościach, np. EB-PU2010B.

Chodź na film

Filmowa rozrywka przestaje być domeną dużych kin i domowych salonów. Coraz lepiej radzi sobie w plenerze i w mniejszych, ale prężnie zarządzanych miejscowościach. Za sprawą technologii, które pozwalają cieszyć się świetnym obrazem na pokazach filmowych „pod chmurką”, moda na kina plenerowe w Polsce przyjęła się na dobre. Takie kina są szansą na wspólne przeżywanie sportowych i filmowych emocji. Duża frekwencja na plenerowych seansach potwierdza ogromne zapotrzebowanie na projekcje realizowane w niecodziennych warunkach. Kino letnie może być zarówno wydarzeniem samym w sobie, jak i uzupełnieniem większego eventu, będąc atrakcją dla mieszkańców danej miejscowości i turystów.

kino plenerowe

Dobry wybór to recepta na sukces

Projektory stanowią dziś kluczowy element wyposażenia np. współczesnych szkół. To dzięki nim nauczyciele mogą wzbogacić swoje lekcje o dynamiczne prezentacje i filmy edukacyjne, zmieniając nużące lekcje we wciągające, interaktywne zajęcia. Dodatkowym wsparciem mogą być wizualizery służące do prezentowania eksponatów, przedmiotów 3D czy tekstów z książek.

Cechą charakterystyczną projektorów jest możliwość dopasowania wielkości obrazu −od 60−130” do nawet 500” − do liczby uczniów. Dzięki temu dzieci siedzące w dalszych rzędach są w stanie dobrze widzieć treści. Doskonale sprawdzą się tu projektory z ultrakrótkim rzutem, które można umieścić nawet kilkanaście centymetrów od ściany, uzyskując obraz o przekątnej ponad 100”. Coraz więcej szkół interesuje się też modelami o jasnościach powyżej 5000 lumenów, które świetnie nadadzą się do sal gimnastycznych i auli. Co ważne, żywotność laserowych projektorów Epson sięga 20 000 godzin. W praktyce oznacza to eksploatację w szkole przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin w okresie10 lat.

Druk jeszcze nie umarł

Wydawać by się mogło, że druk to przeżytek. A jednak jest wprost przeciwnie. Przetwarzamy dziś coraz więcej danych, co odbywa się zarówno w postaci cyfrowej, jak i na papierze. Jak usprawnić obieg dokumentów w instytucji samorządowej, a dodatkowo zaoszczędzić? Kluczem jest dobrze dobrany sprzęt wspomagany przez dedykowane oprogramowanie.

Doświadczenia dużych firm wyraźnie wskazują, że to druk atramentowy potrafi obecnie zapewnić obniżenie kosztów związanych zarówno z wydrukiem pojedynczej strony, jak i całościową eksploatacją przez lata (TCO). Nic dziwnego, że coraz więcej instytucji sięga właśnie po tę technologię.

W przypadku urządzeń marki Epson znacząca przewaga nad tradycyjnymi urządzeniami laserowymi wynika z zastosowania autorskiej technologii druku piezoelektrycznego (Precision Core). Ostatnio producent zaprezentował przełomową serię WorkForce Enterprise AM, która zapewnia niebywałą wydajność, oferując jednocześnie szereg funkcji dodatkowych, oszczędność energii i − co wyjątkowe w tej klasie – kompaktowy design. Modele wielofunkcyjne z serii WorkForce Enterprise AM posiadają najniższe zużycie energii w swojej klasie i biją na głowę odpowiedniki laserowe. Szybkość druku w zakresie 40−50 stron/min oraz szybki wydruk pierwszej strony gwarantuje wyjątkową funkcjonalność.

Dodatkowe funkcje tej serii obejmują: intuicyjny, przyjazny użytkownikowi kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1”, pełny zestaw zaawansowanych funkcji zabezpieczeń, możliwość faksowania, a nawet składanie, zszywanie, dziurkowanie i tworzenie broszur z drukowanych treści.

Sprawne zarządzanie dokumentami

Dzięki skanerom można przekształcać informacje fizyczne w łatwą w obsłudze i bezpieczną postać cyfrową. Co daje użytkownikom skanowanie? Oszczędność miejsca w biurze, prosty dostęp do dokumentów archiwalnych, zmniejszenie zagrożenia utraty dokumentacji, równoczesny dostęp do plików dla wielu użytkowników, możliwość skanowania wprost do wiadomości e-mail, „chmury”, folderu na dysku czy urządzenia mobilnego. Świetnym przykładem jest tu model Epson WorkForce DS-970N. Posiada on automatyczny podajnik dokumentów na 100 arkuszy i umożliwia skanowanie z prędkością 85 stron/min, a wbudowane czujniki wykrywają proces przesuwania się papieru, aby zapobiec zakleszczeniu i rozdarciu papieru.

Innowacje gwarancją sukcesu

Nowoczesna technologia to narzędzie, z którego naprawdę warto skorzystać. Projektory i drukarki nie tylko ułatwiają pracę jednostek samorządowych, lecz także pozwalają na bardziej interaktywną i efektywną komunikację z mieszkańcami. To przekłada się na usprawnienie działania instytucji, a co za tym idzie − na lepszy wizerunek. Ta inwestycja na pewno się opłaci!

Rekomendowane urządzenia

Edukacja:

Do klasy: EB-L260F, EB-770Fi, EB-FH52, WF-C579RDWF

Do pokoju nauczycielskiego: WorkForce Enterprise AM-C4000

Do sali gimnastycznej: EB-L520U, EB-PU1008B czy ultrashort EB-810E

Instytucje:

Sale spotkań w urzędach: EB-1795F (ultramobilny), EB-L530U, EB-PU1007B

Dom kultury: EB-L570U, EB-L770U, EB-PU1008B (wszystkie z obrazem 4K)

Kontakt:

Projekcja: andrzej.bieniek@epson.pl

Druk: robert.reszkowski@epson.pl


Materiał przygotowany przy współpracy z Galerią Haftu i Nadruku w Drzewicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. czytaj więcej ROZUMIEM