Menu

Menu

Powiat kielecki najlepszy w kraju

Powiat kielecki został krajowym i wojewódzkim liderem w pozyskiwaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 i 2020 roku. Po raz pierwszy zwyciężył w rankingu Zdrowia Polski „Dziennika Gazety Prawnej”.

W ubiegłym roku powiat kielecki pozyskał środki z FDS na kwotę 83 mln 528 tys. 694 zł. To pozwoliło na wykonanie 50 zadań dotyczących rozbudowy, przebudowy lub remontu ponad 124 km dróg powiatowych. Całkowita wartość zadań powiatu to ponad 156 mln 770 tys. zł. W efekcie powiat kielecki został krajowym liderem w pozyskaniu środków z FDS. – Cieszymy się bardzo z faktu, że jesteśmy najlepsi w Polsce. Za sukcesem stoją ludzie, którzy ciężko pracowali, aby dobrze napisać wnioski – mówi starosta Mirosław Gębski.

Starosta kielecki Mirosław Gębski

Starosta kielecki Mirosław Gębski

W 2020 roku w ramach FDS powiat kielecki również został wojewódzkim liderem w pozyskiwaniu środków. W bieżącym roku oraz w kolejnych latach będą realizowane zadania na kwotę 71 mln 219 tys. 210 zł.

Ponadto w tym roku powiat kielecki po raz pierwszy zwyciężył w rankingu Zdrowia Polski „Dziennika Gazety Prawnej”. Jego ideą było pokazanie sposobu kreowania regionalnej polityki zdrowotnej oraz warunków leczenia, jakie poszczególne samorządy zapewniają swoim mieszkańcom. – Nasze działania przyczyniają się do tego, że opieka zdrowotna nad mieszkańcami jest na dobrym poziomie – mówi starosta Mirosław Gębski.

Przeprowadzając ankietę, organizatorzy rankingu pytali samorządy m.in. o liczbę szpitali, poradni specjalistycznych i ich kondycję finansową. Przeliczano także podpisane przez powiat kontrakty z NFZ. Pod uwagę brano liczbę łóżek szpitalnych, lekarzy i pielęgniarek. – W rankingu analizowano także nasze programy zdrowotne finansowane z budżetu powiatu oraz to, jakim sprzętem dysponują szpitale. Doceniono nas za doposażenie oddziałów szpitalnych i projekty modernizacyjne. To myślenie długofalowe naszego samorządu zdobyło uznanie twórców rankingu – podsumowuje Mirosław Gębski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.