Menu

Menu

Polscy przedsiębiorcy na Expo 2020 w Dubaju

Expo 2020 Dubai przyciągało wielu przedsiębiorców. W październiku 2021 w tym mieście zaprezentowano to, co dane kraje mają najlepsze. Expo to szansa na rozwój dla polskich przedsiębiorców. Co wyróżniało Expo 2020 w Dubaju? Co dzięki temu wydarzeniu zyskali polscy przedsiębiorcy?

Dubai Expo 2020

Dubai Expo 2020 w pigułce

Expo to impreza skierowana w głównej mierze do przedsiębiorców. Wydarzenie rozpoczęło się 1 października 2021 roku, a skończyło 31 marca 2022 roku. Ze względu na pandemię COVID- 19, Wystawa Światowa w Dubaju została przełożona o rok. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich można było zobaczyć około 200 pawilonów, w których prezentowały się praktycznie wszystkie państwa na świecie. Co ciekawe, Pawilon Polski odwiedziło ponad 1,5 miliona gości, co jest ogromnym sukcesem – a sam pawilon zebrał prestiżowe nagrody za architekturę i aranżację wnętrz.

Na czym polega fenomen tego wydarzenia? Wystawa Światowa ma za zadanie przedstawiać szerokie spektrum kultur i osiągnięć poszczególnych krajów. To także duża atrakcja dla turystów i okazja do podróżowania. Expo 2020 w Dubaju zdecydowanie zrealizowało te cele.

Expo 2020 Dubai – o czym warto wiedzieć?

Światowa wystawa w Dubaju pokazała najlepsze zdobycze kultury i technologii, jak też osiągnięcia biznesowe i inżynieryjne. Poznawanie innych narodowości jest zawsze nie lada przeżyciem. W tym wypadku po raz pierwszy w jednym miejscu spotkały się aż 192 państwa, co dało sporo możliwości. Nie ma lepszej okazji po poznania zdobyczy technologii i wyróżników gospodarki danego kraju.

Na uznanie zasługuje zaangażowanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które zorganizowały Wystawę Światową w Dubaju. Wydarzenie zachwycało swoim rozmachem porównywalnym z mistrzostwami świata w piłce nożnej. Teren wystawy, po jej zakończeniu 31 marca 2022 roku, ma zostać przekształcony na nową dzielnicę Dubaju.

Dubai Expo 2020

Co zyskali polscy przedsiębiorcy?

Polscy przedsiębiorcy brali aktywny udział w Expo 2020 Dubai. Rynek ZEA cały czas rozkwita, a skala postępu zadziwia cały świat. Dubaj jest miastem wielu kultur oraz światowym centrum biznesu. Expo dodatkowo zwiększyło znaczenie tego regionu świata, które jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania dla polskich przedsiębiorców.

Przedstawiciele polskich firm prezentowali swoje innowacyjne produkty i usługi. Przełożyło się to na nawiązanie licznych kontaktów na Bliskim Wschodzie. Przedsiębiorcy uczestniczący w Wystawie Światowej mogli rozwijać swoje biznesy, zyskując dostęp do nowych rynków zbytu.

Warto zauważyć, że polski pawilon Expo 2020 z powodzeniem wyróżniał się na tle innych krajów. Jest w nim coś wyjątkowego, co przyciąga uwagę. Wrażenie robiła drewniana fasada wraz z rzeźbą kinetyczną przedstawiającą stado migrujących ptaków. Pawilon z pewnością wyróżnił się także ciekawymi wystawami czasowymi oraz stałą ekspozycją, a osoby, które do tej pory nie były w Polsce, mogły lepiej poznać nasz kraj.

Expo 2020 w Dubaju to wydarzenie, które przyciągnęło wiele osób z całego świata. Nasz kraj zyskał możliwość pokazania tego, co mamy najlepsze. Jak przekłada się to na zyski dla przedsiębiorców? Mogli oni nawiązywać kontakty z innymi przedsiębiorcami, co wpłynie na poszerzanie oferty. Expo to prestiżowe wydarzenie i największa tego typu inicjatywa o charakterze promocyjno-gospodarczym. Przyciąga uwagę i pozwala poznać nowe kultury z każdego zakątka na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.