Menu

Menu

Okna aluminiowe – czy warto je kupić?

Podczas wszelkich prac związanych z odnową naszego domu lub mieszkania możemy poczuć się niczym główny bohater książek przygodowych lub fan gier strategicznych, układając plan, mający doprowadzić do zwycięstwa. Budowa i remont naszego wymarzonego miejsca jest właśnie jak takie zwycięstwo, a droga do upragnionego zakończenia projektu pod nazwą „nowy dom” potrafi być długa i wieloetapowa. Tu każdy wybór może mieć ogromne znaczenie. Jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy podczas budowy lub remontu, jest wybór okien.

 Okna aluminioweOkna plastikowe czy aluminiowe? Wybierz odpowiednie dla swojego wnętrza

Element ten powinien służyć nam przez długie lata, przez co tak istotne jest, aby dokonać takiego wyboru, z którego poczujemy się w pełni usatysfakcjonowani. Obecnie najbardziej popularnymi modelami są okna plastikowe oraz aluminiowe. Które z nich sprawdzą się lepiej? Okna plastikowe cechują się zdecydowanie niższymi cenami w porównaniu do okien aluminiowych. Również posiadają dobre parametry izolacji cieplnej. Okna aluminiowe z kolei sprawdzą się dobrze w sytuacji, kiedy chcemy mieć w swoim domu duże okna i przeszklone powierzchnie, ponieważ materiał cechuje się lekkością oraz sztywnością, a dodatkowo nie ulega korozji. We współczesnych, designerskich projektach świetnie sprawdzą się okna aluminiowe z serii MIRU producenta Aluhaus, dostępne w sklepie Oknoplast.

Okna – czym należy się kierować podczas wyboru?

Wybierając okna, przede wszystkim musimy pamiętać, że jest to element wykończenia wnętrza, który służyć ma przez długie lata. Dlatego tak ważne jest to, aby wybrany model był wysokiej jakości. Okna aluminiowe MIRU Standrd, Hidu i Steel to przede wszystkim gwarancja najwyższej klasy materiałów, a także nowoczesny i ponadczasowy design. Okna marki Alhaus stanowić będą jednocześnie ochronę oraz staną się ozdobą dla Twojego domu ze względu na cechujące je parametry oraz wiele dostępnych opcji kolorystycznych.

Okna aluminiowe – dlaczego warto wybrać je do swojego domu?

Okna aluminiowe, ze względu na dużą wytrzymałość głównie stosowane były w budownictwie budynków wielkopowierzchniowych, takich jak biurowce czy centra handlowe. Coraz częściej jednak stosowane są w projektach nowoczesnych domów. Co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania? Okna aluminiowe posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest sprawny montaż, dzięki lekkości materiałów. Doceniają to przede wszystkim ekipy remontowe oraz monterzy. Za co użytkownicy cenią okna aluminiowe? Między innymi za łatwość w utrzymaniu czystości oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych, takich jak wiatr i woda. Ponadto posiadają wysoką termoizolacyjność, a materiały, z jakich wykonane są okna, mogą zostać wykorzystane jako surowiec wtórny. Jest to ważny aspekt dla osób dbających o środowisko. Dodatkowo szeroka gama kolorystyczna sprawia, że okna od Aluhaus doskonale dopasują się do wielu projektów i stylów pasujących do elewacji naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.