Menu
 • Menu

  Od czego zacząć budowę domu?

  Pierwszy i najważniejszy krok, od którego należy zacząć budowę domu to przygotowanie odpowiedniego projektu. Wraz z projektantem warto ustalić wszelkie rozwiązania, które będą miały wpływ na poziom domowego komfortu oraz uwzględnić indywidualne potrzeby właściciela nieruchomości.

  montaż okien

  Czy do budowy domu warto zamówić projekt gotowy, czy dedykowany?

  Wiele biur projektowych oferuje zamówienie gotowych projektów, które można nabyć od razu. W takim planie znajduje się dokumentacja uwzględniająca wymiary budynku, rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń oraz specyfikacja dodatkowych elementów, takich jak fundamenty, stolarka okienna, wentylacja i ogrzewanie.

  Niektórzy inwestorzy decydują się na projekt dedykowany, aby mieć wpływ na kształt budynku oraz uwzględnienie własnych oczekiwań oraz potrzeb. W takim przypadku dom zostanie wzniesiony wedle konkretnego projektu, dzięki czemu będzie niepowtarzalny i znacznie lepiej dopasowany do wymagań oraz czynników takich jak plan zabudowy, warunki działki budowlanej oraz rozmiar budynku.

  Jak powinien wyglądać układ pomieszczeń?

  Rozmieszczenie pokoi według indywidualnych planów inwestora ma ogromny wpływ na codzienne użytkowanie i funkcjonalność pomieszczeń. Wiele osób popełnia ten błąd, że decyduje się na podział budynku według aktualnych trendów, aby wszystko pięknie wyglądało. Natomiast najważniejsze jest to, żeby właściciel oraz domownicy dobrze się czuli w nowym domu i dlatego muszą zostać uwzględnione indywidualne potrzeby każdego mieszkańca.

  Nie istnieje jeden uniwersalny rozkład pomieszczeń, który sprawdzi się w każdej nieruchomości. Trzeba uwzględnić wszystkie niezbędne instalacje występujące w domu, które muszą znajdować się blisko siebie lub nad sobą, co w szczególności dotyczy łazienek oraz w kuchni w domu piętrowym. Dobrze jest oddzielić strefę odpoczynku od strefy dziennej i dlatego większość osób budujących dom decyduje się na usytuowanie sypialni na górze, natomiast na dole wykonanie takich pomieszczeń jak kuchnia, salon i jadalnia.

  Planując każdy pokój po kolei, warto przemyśleć komfort i funkcjonalność dopasowaną do potrzeb konkretnych osób, które będą z takiego miejsca korzystać. Komfort mieszkańców można przede wszystkim zwiększyć poprzez stworzenie dwóch łazienek oraz zaprojektowanie otwartej kuchni, dzięki czemu można optycznie powiększyć całą przestrzeń. Bardzo dobrym pomysłem jest również stworzenie gabinetu, czyli miejsca wydzielonego tylko do pracy, gdzieś w oddzielnej strefie, aby pozostali domownicy nie przeszkadzali osobie, która wykonuje służbowe obowiązki.

  montaż okien

  Na co zwrócić uwagę wybierając stolarkę okienną?

  Na etapie projektu można również doskonale zaprojektować, na którą stronę będą wychodzić okna. Należy dokładnie zastanowić się, jakich mają być rozmiarów oraz czy będziemy potrzebować okien dachowych.

  Na cenę stolarki okiennej składa się wiele różnych czynników i można zdecydować się na tańsze rozwiązania, więc okna wcale nie będą podnosić całkowitego kosztu budowy. Natomiast w przypadku dużych przeszkleń trzeba uwzględnić wzrost ceny i dobrze jest wszystko przekalkulować już podczas projektowania budynku.

  montaż okien

  Gdzie zamówić profesjonalny montaż okien w Krakowie?

  Okna Kraków z montażem od wielu lat oferuje firma Novobudowa. Specjaliści przyjeżdżają na miejsce do klienta, dokonują odpowiednich pomiarów i na tej podstawie przygotowywana jest stolarka, jak i również gotowa wycena, dzięki czemu zamawiający wie dokładnie, ile wszystko będzie go kosztować.

  Profesjonaliści zajmujący się takimi zadaniami wykonają ciepły montaż okien Kraków oraz zwrócą uwagę na takie szczegóły jak:

  • wodoszczelność,
  • przepuszczalność powietrza,
  • przenikalność cieplna.

  W przypadku montażu wielkogabarytowych okien PVC oraz innych skomplikowanych konstrukcji aluminiowych wykorzystane zostaną specjalne maszyny, takie jak mini żurawie. W ten sposób cała stolarka okienna zostanie perfekcyjnie założona, a klient będzie miał pewność, że przetrwają one nawet najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne.

  Dodatkowo firma Novobudowa montująca okna PCV w całej małopolsce udziela zamawiającemu wieloletniej gwarancji, więc w razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z serwisu, aby szybko zostały naprawione jakiejkolwiek usterki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.