Menu
 • Menu

  OC na raty – gdzie kupisz najtaniej?

  Chociaż ceny obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjnego utrzymują się na dość stałym poziomie, dla wielu kierowców takie wydatki nadal są spore. Dlatego zastanawiają się nad rozłożeniem płatności na raty. Sprawdź, gdzie możesz liczyć na atrakcyjne warunki.

  OC na raty to rozwiązanie, którym zainteresowana jest spora grupa kierowców. W ten sposób można bowiem ubezpieczyć pojazd bez nadmiernego obciążania domowych finansów.

  Jak działa OC ratalne?

  OC ratalne działa na prostej zasadzie – kierowca wykupuje polisę i pierwszą część składki wpłaca w ciągu 7 dni od podpisania umowy. Kolejne raty reguluje zgodnie z harmonogramem – wszystko zależy od tego, na jakich warunkach oferowane jest ratalne OC.

  Decydując się na taki system płatności, należy pamiętać o dodatkowych opłatach. Co to znaczy? Łączna kwota składek jest wyższa w porównaniu do opłaty uregulowanej jednorazowo. Różnice na szczęście nie są duże.

  Ubezpieczenie OC – na ile rat można rozłożyć płatność?

  Tutaj wiele zależy od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej spotykanym przypadkiem jest możliwość rozłożenia płatności na dwie raty. Niektórzy ubezpieczyciele idą jednak o krok dalej, rozkładając składkę na 4 raty – opłacane w systemie kwartalnym.

  Warto jednak mieć świadomość, że od stycznia 2018 roku OC na raty online na rankomat.pl można wykupić – w tym przypadku płatność da się rozłożyć nawet na 12 rat. Dzięki temu składka staje się jeszcze mniejszym obciążeniem domowego budżetu.

  Gdzie kupić OC na raty?

  Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują OC na raty – jest to wyłącznie wyjście naprzeciw oczekiwaniom kierowców. Takie rozwiązanie jest bowiem dość ryzykowne, ponieważ wystarczy tylko opłacenie pierwszej raty, by zaszedł wymóg objęcia pełną ochroną ubezpieczeniową. Jeśli więc okaże się, że właściciel auta nie opłaci kolejnej raty, a spowoduje stłuczkę, wówczas towarzystwo zobowiązane jest do wypłaty odszkodowania osobie pokrzywdzonej. Firma nie ma bowiem prawa wypowiedzieć umowy OC w takiej sytuacji.

  Dlatego najczęściej proponowanym rozwiązaniem jest OC rozkładane na dwie raty – ogranicza to do minimum ryzyko finansowe ponoszone przez ubezpieczyciela. Tego typu polisy dostępne są więc w większości firmach, np. MTU, Axa Direct, Link4, You Can Drive.

  A co, jeśli interesuje Cię możliwość rozłożenia płatności na więcej niż dwie raty? Taką opcję oferują m.in.: You Can Drive (4 raty – tylko przy składce wyższej niż 600 zł), Axa Direct (4 raty), MTU Ubezpieczenia (4 raty, gdy składka przekracza 400 zł).

  Pozostaje jeszcze możliwość rozłożenia płatności na 12 rat – przy korzystaniu z serwisu porównywarkowego Rankomat.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *