Menu
 • Menu

  O co chodzi w administracji kadr?

  Administracja kadr to nic innego jak zbieranie i przetwarzanie informacji związanych z przebiegiem zatrudnienia wszystkich pracowników oraz prowadzenie akt pracowniczych zgodnie z wymogami prawa, co jest niezbędne, aby właściwie naliczyć płace. Do obowiązków specjalistów ds. administracji kadrowej należy również przygotowywanie umów o pracę oraz dokumentów związanych z zakończenie zatrudnienia, zgłaszanie do ZUS, tworzenie akt pracowniczych, zaświadczeń, wyliczanie urlopów, obsługa Pracowniczych Programów Kapitałowych, sporządzanie zeznań podatkowych itp. Skuteczne administrowanie kadrami nie jest proste, wymaga bowiem posiadania szerokiego zasobu specjalistycznej wiedzy.

  Administracja kadr

  Dlaczego administracja kadr jest tak ważna w firmie?

  Właściwa administracja kadrowa ma kluczowe znaczenie dla sprawnego działania zarówno małych, lokalnych firm, jak i dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw, niezależnie od branży, w której funkcjonują, i usług, jakie oferują. Każda spółka rekrutująca pracowników powinna prowadzić stałą dokumentację dotyczącą zatrudnienia pracowniczego, polityki płacowej, organizacji czasu pracy oraz przestrzegania przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatków. To wszystko składa się na dobre zarządzanie przedsiębiorstwem, a dodatkowo umożliwia utrzymywanie na stałym, wysokim poziomie kultury pracy, co gwarantuje poprawne relacje interpersonalne na linii pracownik – pracodawca.

  Czy warto skorzystać z outsourcingu kadr i płac?

  Rosnące wymagania związane ze sporządzaniem stosownej dokumentacji personalnej i ochrony danych osobowych generuje coraz większą ilość pracy w zakresie obsługi kadrowo-płacowej, a co a tym idzie również coraz większe koszty. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z outsourcingu kadr i płac oferowanego przez BPiON, czyli zlecenie prowadzenie administracji kadr i płac zewnętrznej firmie specjalizującej się w tych zagadnieniach. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, wśród których można wymienić nie tylko dużą oszczędność czasu i pieniędzy, ale też dostęp do nowoczesnej infrastruktury IT, innowacyjnych narzędzi i wsparcia ekspertów, jakimi dysponuje BPiON, a przede wszystkim pewność profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie. Podczas gdy BPiON kompleksowo zadba o administrowanie kadrami i płacami odciążając Cię z tego obowiązku, Ty będziesz mógł skupić się na tym, co najważniejsze: rozwoju swojej spółki.

  y.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *